Siis aivan kammottavia viritelmiä nämä maximekot! Mikä ihme niissä viehättää! Näytätte naiset siltä niin kuin olisitte lähteneet yöpaita päällä kaupungille, kun viiletätte näissä ylipitkissä trikoolumpuissanne.
Maximekot
10
317
Vastaukset
- Hi-hi-hi-hi-hi!
Hankkiudu sellaiseen kulmaan, että hameniekka jää sinun ja auringon väliin. Kirkas auringonpaiste valaisee mekon läpi, ja näet naisen jalat alastomana varjokuvana. Kaunista!
- 232323
Tuo neuvo sopiikin hyvin sinun laiselle peräkammarin pojalle, joka ei muutoin pääse alastonta naista näkemään.
Suksi kuuseen.Maximekko on hyvä perusvaate,tyylikäs.Hyvä keksintö,jos ei miellytä katella,nii muutappa vaikka kuuhun :)
- etosaakirjottaa
On varmasti tyylikäs, varsinkin tuollaisen lähiötantan päällä.
- kammotuksia
Harmittaa käydä mekko-ostoksilla,kun ei ole kun niitä kammottavia maximekkoja tai sitten jos lyhyempää niin hirveillä kuoseilla. Eipä tarvii tänä kesänä sitten mekkoa ostaa..
- ksököjefieh
Maximekot on ihan kauniita, mutta niitä näkee liikaa. Kumma kun kaikki suomalaiset naisten menevät aina milloin minkäkin muotivillityksen mukana. Kauhean näköistä on, jos on yhdistänyt tähän kyseiseen mekkoon vielä tennarit. Siinä on sitten kunnon 90-luvun tyyliä.
- Riippuu mitä tyrkytetään
Valitettavasti täällä on vaikea löytää kaupasta mitään muuta kuin sitä yhtä juttua, mikä on milloinkin pinnalla. Itsekin turhauduin tänä kesänä täysin, kun joka paikassa on pelkästään noita kammottavia mekkoja, jotka ei ainakaan mun kropalle sovi.
- Helunaammu
No mielummin kattelen naisten kävelevän maximekoissaan, kun niissä riivinraudalla revityissä microshortseissa, jotka ei sovi sitten ylipäänsä kellekkään. Niissä ne läskien tursuamiset ja raskausavet näkyy kilometrien päähän. Eikö se ole parempi, että nämä lähiötantat peittävät läskinsä, kun antavat kaiken rehottaa. Koittakaa jo tiukkapipoiset joskus edes löysätä sitä vannetta! Mikä mukavampi kuin yksinkertainen vaate, joka on helppo pukea ja riisua. Ja ennen kaikkea naisellinen. Mutta se, että sä et tykkää miisä, ei saa estää muita ostamasta niitä. Tai sitten haluan polttaa kaikkien päältä ne microshortsit, mitkä ei pätkääkään miellytä mun silmääni. Ymmärrätkö???
- natalia-anastasia
Ne on tosi mukavia päällä :D Kaikenlisäks kerrankin tarpeeks peittävä vaate, jolla ei tule kuuma, näyttää ja tuntuu hyvältä. ei tarvitse sheivata jalkoja!
- Maximekko
Ai nyt naisilla on liian pitkiä mekkoja? Aina saa kuulla valitusta, kun mekot on liian lyhyitä ;) Maxilla on aikasen vapauttavaa liikkua, kun ei tarvitse koko ajan pelätä, että tulee vilautelleeksi liikaa säärtä.
Tietysti miehiä harmittaa, kun eivät ole tarpeeksi paljastavia nämä maxit...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv252406- 1132021
- 1131647
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?421503Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91447Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901055Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016120986Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87945Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35937Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15929