Heihei,
Saisiko täältä vertaistukea? :-)
Tapasin Suomessa n. kuukausi sitten lomalla aivan mahtavan miehen, mutta olen
kuitenkin itse töissä Norjassa, ainakin huhtikuuhun, luultavimmin koko ensi vuoden.
Miten saada tämä juttu toimimaan?
Haluan tämän miehen, mutta tuntuu että kuolen ikävään ;-) En ole kärsivällisimmästä päästä, enkä ihan nuori tytønhupakkokaan enää, ollaan kuitenkin niin hullaannuttu toisiimme. Onneksi mulla on n. parin kk välein lomaa jolloin pääsen kotiin, mutta silti! En ymmärrä niitä jotka näkee vielä harvemmin.. :-)
Miten saatte pidettyä ikävän loitolla niin ettei tulisi kiukuteltua toiselle turhaan :-)
Hjelp!
Kohtalotovereita
JaksaminenTiukilla
1
187
Vastaukset
- toivoa sopii
En osaa sinulle vastata :( itse kun haluaisin norjalaisen miehen :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054204Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572408Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781640Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61103- 66854
- 21823
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50769- 62768