Olen siis menossa 7-luokalle, eli olen -01. Aloiti meikkaamisen kuudennella luokalla ja sain käyttää ripsaria ja huulikiiltoa. Nyt haluaisin alkaa tekemään rajauksia kouluu, ja oon harjotellu ja osaan ihan hyvin.En tekis mitään siipi tai kissamsilmärajauksii vaan ihan vaan rajaisin tost ripsirajast ilman mitään "häntää". Oisko tää liika mun ikäselle :/ ?
Koulumeikki(kö)
5
196
Vastaukset
- hmm.
Ei varmaankaan, tightlining on kuitenkin suht huomaamaton ripsarin kanssa. Mutta kannattaa ehkä suhteuttaa siihen, miten muut ikäisesi meikkaavat.
- ftylyg
Ekana päivänä kannattaa meikata kuten oot aikasemminkin meikannut ja katsella vähän miten muut laittautuu. Seuraavana päivänä voit lisätä jotain tai antaa olla entiseen tapaan, tärkeintä, että itselläs on kiva olla!
- PurpleBueno
Mä oon samanikänen ja oon tehny rajaukset ja vahvan meikin muutenkin jo puol vuotta. Ei todellakaan oo liian aikasta sun alkaa käyttää rajausta. Mut tietysti mieti miten ite haluut, sehän on tärkeintä et ite tykkää.
- seiskalle;)
Moi oon myös 01 ja menos seiskalle:) mäki oon käyttäny ala-asteella vaan ripsarii ja huulikiiltoo:) nyt oon koko kesän miettiny että jatkanko samalla linjalla vai alanko käyttämään Eye lineriä..:/:) oon koko kesän käyttäny mustaa Eye lineriä ja mietin et aletaaks muo kiusaan jos mun silmät on ihan mustat Eye lineristä..:/ en siis tunne koko koulusta ketään.. Oon ihan uus..:// tsemppiä!!:)ja en ole emo enkä lissu vaan siitä välistä:):D
- MeneeseiskalleJEEE!!<3
Samanikäinen mutta käytän puuteria, (CC-voidetta), ripsaria, huulikiiltoa ja poskipunaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403007- 702507
- 1742334
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?332028- 181436
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411366Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221363- 131249
- 101244
- 221221