Hei, kokemusta omaavat, kertoisitteko, miten haetaan avioero Ghanssa Suomesta käsin? Mitä asiakirjoja vaaditaan, mihin ne lähetetään jne. koko prosessi.
Miten haetaan avioero Ghanassa?
6
276
Vastaukset
Ei harmainta aavistustakaan. Mutta kerro toki miten homma etenee.
- Aidrok
Mitä jos kysyysit oheiselta palstalta?
Siellä kun on kokemusta mustasta ja vähemmän mustasta?
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4112 - urpå
Mene käräjäoikeuteen kyselemään onnistuuko heidä kauttaan. Aina voi soittaa ja kysyä sieltä, ei ne sua syö, Ghanassa saattaisivat syyäkin.
- -erkki
Miksi Ghanassa??? miksi ei Suomessa? Jos olet suomalainen ja asut Suomessa, ero on haettavissa Suomessa.
- EROA
Voi sua raukkaa kun olet gaanalaiseen haksahtanut...
- mies muualta
Siis onko toinen puoli Ghanasta? Ja naimisissa siellä? Ja haluaa nyt erota?
Vai oletko solminut avoiliiton Ghanassa? Onko se vahvistettu Suomessa? Jo ei, voi hyvin olla että Suomen lain mukaan et ole aviossa Suomessa jos vahvistusta ei ole tehty.
Vai oletteko molemmat kys. maasta ja avioliitossa? Ja toinen haluaa nyt erota?
Vaikea neuvoa mitään kun tuon maan lakeja ei tunne eikä käytäntöjä. Todella varmasti paras kääntyä ensin käräjäoikeuden puoleen ja kysyä neuvoa jatkoon.
Tai jos ette ole suomen kansalaisia kumpikaan, sinne oman maan instanssien puoleen.
Kaikkiin näihin kysymyksiin vastaus löytyy, mutta ei todellakaan täältä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1302985Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn221468- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085