Minulla on isosisko ja kaksi pikkusiskoa. He ovat kaikki omalla tavallaan aivan mahtavia ja ihania persoonia. Toki meilläkin on välillä erimielisyyksiä ja riitoja asioista. Kuitenkaan ne eivät ole koskaan haitanneet sisarussuhteitamme niin, ettemmekö voisi riitoja koskaan selvittää.
Välimme vain lämpenivät entisestään isämme kuoltua noin 14 vuotta sitten. Pidimme äidin ja siskojen kanssa yhtä.
Kaikki kolme siskoani ovat minulle tärkeitä ja rakkaita. He eivät ole koskaan kääntäneet minulle selkäänsä, kun minulla on ollut vaikeaa tai kun olen tarvinnut apua jossakin asiassa. He ovat aina valmiita kuuntelemaan ja juttelemaan kanssani siitäkin huolimatta, vaikka kaksi heistä seurustelee.
Heitä kaikkia kiinnostaa mitä elämässäni tapahtuu ja hyväksyvät minut sellaisena kuin olen. Ja tottakai minä teen samoin heidän kohdallaan. Meillä on vastavuoroisuutta.
Yksikään kaverini tai ystäväni ei tähän ole jostakin kumman syystä kyennyt. Yksikään heistä ei ole jäänyt rinnalleni ja ollut tukenani silloin kun sitä kipeimmin tarvitsin, vaan he pakenivat odottamaan että tilanne menisi vain ohi.
Viimeksi eräs kaverini, joka väitti minua parhaaksi ystäväkseen, sanoi joskus, että voin kertoa hänelle mitä vaan ja milloin vaan, hän kyllä kuuntelee. Myöhemmin hän pudotti pommin niskaani sanomalla, että olin itsekäs kun avauduin hänelle minulle henkilökohtaisista ja arkaluontoisista asioista. Kuullessaan seksuaalisesta suuntautumisestani (olen bi), hän sanoi asian olevan ok, mutta alkoi käyttäytyä minua kohtaan etäisen kylmästi. Yhtenä päivänä hän vain tokaisi, että jos joskus seurustelen naisen kanssa, hän ei halua sitten olla mun seurassa tai nähdä mitään "lesboilua". Tällä hän siis tarkoitti normaaleita hellyydenosoituksia, halailua ja pussailua...
Sitten ihmiset ihmettelevät, miksi viihdyn mieluummin siskojeni kanssa. Olen tosiaan onnellinen kun minulla on heidät! (:
Ihanat siskoni
88puolikukka
0
443
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431091No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951070Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14690
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30681Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .18610