DJ laski tänään - 0,72.% Salkkuni nousi + 0,56%.

Dow Jonesilla oli perjantaina huono päivä, laskua tuli -0,72%. Helsingin pörssistäkin tuli -0,20%. Siis niille, keille tuli. Minulle ei tullut.

Osakesalkkuni arvo nousi tänään 0,59%. Niin kuin se yleensä tapaa aina nousta. En kerskaile turhaan; minä osaan sijoittaa rahani oikein. Osaatko sinä?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saikkumies betonoi vaan varansa...uusi nurkkaus tulossa?

Äänestä
  • Rahaa on, ja lisää tulee. Miten itselläsi? Tuhlaatko kaiken rahasi? Oletko ulosotossa pikavippiesi takia? Moni on nykyään...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pörssikerskuri kirjoitti:

Dow Jonesilla oli perjantaina huono päivä, laskua tuli -0,72%. Helsingin pörssistäkin tuli -0,20%. Siis niille, keille tuli. Minulle ei tullut.

Osakesalkkuni arvo nousi tänään 0,59%. Niin kuin se yleensä tapaa aina nousta. En kerskaile turhaan; minä osaan sijoittaa rahani oikein. Osaatko sinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu