Siis osaako kukaan sanoa jos syön viikon pelkkää hernekeittoa laihtuuko?
Pitäisi saada vähän nopeasti pois sukulaisen ristiäiset tulossa.
Viikko vain hernekeittoa?
9
1938
Vastaukset
- kalorit
Laihtuminen riippuu kaloreista, eika ruokavaliosta. Voit syyä mita tahansa ja laihtua, kunnet vain syö liian paljo kaloreita. Sää tunnet mahassa jos sää laihdut. Jos sulla tuntuu että on pikkusen nälkä, niin sillo sää laihdut.
- 234423234
Pelkät kalorit eivät vaikuta siihen, laihtuuko ihminen vai lihooko. Siihen kuuluu myös muuta.
Esimerkiksi mä en saanut painoani tippumaan silloin kun tuijotin vain syömiäni kaloreita. Päivittäin söin kaloreita alle ARVIOIDUN kulutuksen mutta ei, paino ei vain lähtenyt tippumaan vaikka liikuinkin jonkin verran. Ongelma oli (ilmeisesti) siinä, että vaikka söin alle kulutuksen niin hiilihydraatteja mulle tuli niin paljon, että kalorivaje ei auttanut painon tiputuksessa.
Olin aika vittuuntunut joten kokeilin auttaako hiilihydraatien rajoittaminen painon tiputuksessa. Tiputin "hiilarit" noin 20:een grammaan päivässä ja jo ensimmäisen viikon aikana paino tippui 5 tai 6 kiloa. Oikeastaan pelkkää nestettähän multa silloin aluksi lähti mutta paino tippui kuitenkin. - 234423234
234423234 kirjoitti:
Pelkät kalorit eivät vaikuta siihen, laihtuuko ihminen vai lihooko. Siihen kuuluu myös muuta.
Esimerkiksi mä en saanut painoani tippumaan silloin kun tuijotin vain syömiäni kaloreita. Päivittäin söin kaloreita alle ARVIOIDUN kulutuksen mutta ei, paino ei vain lähtenyt tippumaan vaikka liikuinkin jonkin verran. Ongelma oli (ilmeisesti) siinä, että vaikka söin alle kulutuksen niin hiilihydraatteja mulle tuli niin paljon, että kalorivaje ei auttanut painon tiputuksessa.
Olin aika vittuuntunut joten kokeilin auttaako hiilihydraatien rajoittaminen painon tiputuksessa. Tiputin "hiilarit" noin 20:een grammaan päivässä ja jo ensimmäisen viikon aikana paino tippui 5 tai 6 kiloa. Oikeastaan pelkkää nestettähän multa silloin aluksi lähti mutta paino tippui kuitenkin.Niin ja aina pitää kuitenkin muistaa myös liikkua.
- Nohnoh
Ei se liikkuminen kenestäkään laihaa tee. Laihuus tai lihavuus on 90% ruokavaliota, 10% liikuntaa. Liikunta on toki terveellistä ja virkistävää.
- vettä
Samaa mieltä,
hernekeitosta en tiedä, mutta suosittelisin kaalisoppakuuria.
Samaa ruokaa joka ikinen päivä, niin paljon kuin jaksaa syödä.
(ehkä ei sovi bulimikoille?)
Ihan oikeasti: ihminen laihtuu, jos kuluttaa enemmän, kuin syö.
- vbfgrt
>Siis osaako kukaan sanoa jos syön viikon pelkkää hernekeittoa laihtuuko?
Pitäisi saada vähän nopeasti pois sukulaisen ristiäiset tulossa.<
Olet siis poistamassa sukulaisen, niinkö? - Toimiihanse
Torvi soimaan prut-prut-pruu!!!!
- notrobot
Pelkkä paasto on parempi. Hernesoppaa tulee kuitenkin syötyä liikaa ja minimikaloreilla mitä rokasta saa on jatkuvasti huono olo verrattuna täys paastoon = keho ei mene kunnolla ketoosiin.
- veijo938763
Mitäs jos korjattaisiin THL:n ravintosuosituksista pois se valtava hiilihydraatti=sokerimäärä ja lopetettaisiin täysin perusteetuon tyydyttyneellä rasvalla pelottelu.
Kunnes ylläoleva on hoidettu niin kauppiaat juhlii ja kansa vapisee, lihoo ja sairastuu erilaisiin sairauksiin, mm. diabetekseen.
parempi vaihtoehto:
http://terveydeksesi.fix4you.se/#category22
Valitettavasti ylläpidossa istuva vajakki katsoo asiakseen poistaa vastaukseni joten jos kiinnostaa niin kopioi pian.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1494019Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso153859Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani123042Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai663038Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1472595- 682462
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282193- 301559
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1121548Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es651370