Rintojen suurennus ja sairausloma

Te jotka olette tehneet rintojen suurennuksen, oletteko saaneet saikkua ja mitä siinä lukee syyksi? En meinaan tahtoisi että pomoni saisi tietää todellista syytä...
11387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei, et saa tietenkään sairaslomaa. Sairaushan ei ole syy poissolollesi. Jos aiot moiseen homaan ryhtyä, haet palkatonta virkavapaata.

Äänestä

No niin mä vähän epäilinkin, ja ihan ymmärrettävää! Kiitos vastauksista!

Äänestä

Oletko varma että haluat isorintasen vaivat? Kukaan ei kysy, onko isoista rinnoista vaivaa. Minä voin kertoa, et saa sopivia liivejä no liivitä voi tietenkin olla, ne painaa, menet kumaraan tulee selkä-hartia kipuja ja ne on vaarassa jos kurkotat jonnekin.
lapset kyllä saa ruokittua pienilläkin rinnoilla ja tuottavatkin maitoa enempikin.

Äänestä
  • Kannattaisi ottaa ne silarit vasta lapsien jälkeen. Jos ottaa ensin implantit ja tekee lapsia, ne on kuin pallot sukissa.

    Äänestä

  • Luulempa että ei nuo rintojensa suurentajat lapsia ja imettämistä suunnittele ollenkaan. Taitavat enemmän ajatella miehiltä saamaansa huomiota vaan.

    Äänestä

  • neuvot hukkaan kirjoitti:

    Luulempa että ei nuo rintojensa suurentajat lapsia ja imettämistä suunnittele ollenkaan. Taitavat enemmän ajatella miehiltä saamaansa huomiota vaan.

    Mies kun on saatu satimeen ja lapsi duunattu ei väliä vaikka rinnat roikkuu navassa. Ja voihan uudessa leikkauksessa käydä ukon rahoilla.

    Äänestä

hohhoijaa "neuvot hukkaan" älä huutele kun et mitään tunnu tietävän kuitenkaan. kakskymppise rintojensa suurennuttajat hakee huomiota. ja yleensä ne laitetaankin lihaksen päälle, ja tässä muhii oikein mahtava uusi potilasryhmä plastikoille.
toinen ryhmä jotka haluaa silarit on jo lapsensa tehneet ja imettäneet korjauttavat raskauksien mukanaan tuomat jäljet :)
meitä on moneksi :)

Äänestä
  • Pöh, mies maksaa leikkaukset.

    Äänestä

Kävin 3 vuotta sitten suurennuttamassa rintani tallinnassa the lookin kautta, tiinan ohjeet olivat että sairaslomaa 2 viikkoa, jos oikein raskas työ niin 4.

Äänestä

Minä olen maanrakennushommissa oleva nainen, kävin myös lookin kautta rintojen suurennuksessa. Minulla toipumisaika oli 4 viikkoa ennen työhön paluuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annia82 kirjoitti:

Te jotka olette tehneet rintojen suurennuksen, oletteko saaneet saikkua ja mitä siinä lukee syyksi? En meinaan tahtoisi että pomoni saisi tietää todellista syytä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu