Onko kenelläkään kokemusta meikkausopastuksesta Tampereella tai lähikunnissa?
Mitä paikkaa suosittelisitte ja mitä meikkausopastukseen kuuluu.
Meikkausopastus, Tampere
14
4091
Vastaukset
- elviira3
Kävimme ystävieni kanssa Sokoksen takana sijaitsevassa meikkistudio ElinaK:ssa ja meikkikurssin aikana sai OIKEASTI todella hyödyllisiä vinkkejä. En edes tiennyt et osaan meikata niin hyvin, mutta sopivilla ohjeilla juhlameikki syntyi käden käänteessä vaivatta. Kaiken lisäksi tuotteita, joilla meikattiin sai vapaasti kokeilla ja ostaa. Meitä osallistui neljä, mutta isommalla porukalla tai vaikkapa ihan yksinkin voi varata ajan opastukseen. Kantsii tsekata studion sivut http://elinak.fi/. Meillä oli ainakin todella kivaa ja paikan omistaja/meikkitaitelija oli todella mukava!
- Anonyymi
En suosittele ko. paikkaa!
- Eienää
Itsellä huonoja kokemuksia Elina k:n meikkistudiosta!!
- Anonyymi
En suosittele ko. paikassa mitään toimenpidettä. Itselle jäi pysyvä haitta!!
Valitettavasti myös täällä epäonnistunut microblading...olisinpa lukenut näitä kommentteja ennenkuin menin varaan ajan.
- Anonyymi
Pilasi mun kasvot täysin! Älkää menkö Elinalle! Ei ota vastuuta virheestään!
- Anonyymi
Elina K meikkistudio kannattaa kiertää kaukaa. Kyselin tarkkaan toimenpiteen seurauksista esim. kestosta, väreistä jne. Vuosia myöhemmin selvisi että hän valehteli ja seuraukset näkyy edelleen. Älkää käyttäkö hänen palveluitaan!!
- Anonyymi
Kadun myös että kävin Elinalla microbladingissä! Järkyttävää jälkeä joka pysyy pitkään. Yritti korjata mutta lopputulos entistä kauheampi!
- Anonyymi
Minulle teki kestopigmentoinnin liian syvälle. Osittain väri on lähtenyt. Näyttää ihan hirveältä!
- Anonyymi
Kappas, en ole ainoa pettynyt! Toivottavasti muut osaa kiertää tämän meikkistudion kaukaa!
- Anonyymi
Mulla toispuoleiset kulmat… :/
- Anonyymi
Tämä ketju osui silmiini ja nyt on pakko kommentoida, että mitä ihmettä? Olen ihmeissäni, sillä Elina on tehnyt minulle kulmien pigmentoinnin jo hyvän aikaa sitten. niitä on jo vahvistettukin useasti. Eikä minulla on mitään moitteen sijaa hänestä tai työnjäljestä, päinvastoin. Toiveitani kuunneltiin ja sain juuri sellaiset kulmat kun halusinkin. Tällaisista kirjoituksista tulee väkisinkin tunne, että takana on jotakin muutakin. Asioilla kun on aina kaksi puolta!
- Anonyymi
Olisinpa löytänyt tämän keskustelun ennen kuin menin Elinalle. Täällä myös yksi pettynyt.
- Anonyymi
Otin elinalla kestopigmentoinnin ja jouduin poistattamaan ne laserilla. Kalliiksi tuli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 46934
- 42856
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56690