Millaisia kokemuksia teillä on kys. lääkkeestä? Kauanko olette käyttäneet ja millä annostuksella, mihin oireisiin? Kiitos!
Moclobemidi/AURORIX
kii70s
5781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nousi heti alussa verenpaine sellaisiin lukemiin että oli pakko lopettaa kyseinen lääke
lisää kokemuksia?
Erittäin hyvä lääke huomasin eron jo 3päiväs voittaa ssri lääkkeet tuhat kertasesti seksin suhteen täydelline panetus ku kanilla
Ei henkilökohtaista kokemusta, mutta se on ns. MAO-estäjäryhmän masennuslääke, jolla ei näitä seksielämään liittyviä haittavaikutuksia ole, mutta tällä lääkkeellä on paljon myös vaarallisia yhteisvaikutuksia muiden, toisella tapaa serotoniiniaineenvaihduntaan vaikuttavien masennuslääkkeiden, tramadolin, MDMA:n ym. ja tiettyjen juustojen ym. kanssa.
Eräs ystäväni sai aiitä avun, minulle ei määrätty yhteisvaikutusriskin vuoksi sen jälkeen kun kerroin olevani niistä riittävän tietoinen...???
Se mikä menee ylös tulee myös alas. Se on hyvä muistaa kun suunnittelee ihan mitä hyvänsä lääkitystä. Ihmiskeho toimii niin että kun jotain "säätöä" muutetaan niin se mukautuu siihen niin että lääkityksen lopettaminen sotkee pakan uudelleen.