Hei! Minulla (14v) tytöllä on hirveän vaaleat ja lyhyet ripset. Kulmat ovat myös kuin näkymättömät. En osaa kunnolla piirtää kulmia ja näytän iha oudolta kun piirrän ne? Mikä avuksi? JA mikä ripsari on vedenkestävä ja sisältää Nylon kuitua? Jotku sanovat että kannattaa ostaa nylonkuitua sisältävä ripsari niin ripset pidentyvät? Vai?
Kulmat ja lyhyet ripset
6
1577
Vastaukset
- kookosöljy kannattaa
Jos haluut ripsiä kasvattaa niin kookosöljy ainakin itellä toiminut :)ja ripset mulla on värjääntynyt siitä kun ripsaria käyttäny ja tummat kulmat luonnostaan että niistä en tiedä :/
- öwöwöw
itellä on kans melko lyhyet ripset, en mä muutakun taivutan ne kunnolla ja laitan vedenkestävää maybellinen ripsiväriä, nii sit ne o hyvät.
kookosöljy ja vaseliini yön ajaksi auttaa ripsiä kasvamaan.
tietenki kulmat näyttää ensikertaa oudolle, kun oot tottunu vanhoihin, mutta aluksi voit lisätä vaan hieman väriä (ei varsinaisesti piirtää). eli hennosti sivelet sitä väriä luonnollisten kulmien päälle. harjotus tekee mestarin. :)
tässä pari linkkiä: (jos linkit ei toimi, voit hakea esim. youtubesta apua kirjottamalla hakuun "eyebrow tutorial for beginners")
https://www.youtube.com/watch?v=ZQgzsE4uaPM
- tämä vois toimia ensikertalaiselle
https://www.youtube.com/watch?v=B9wXD7VFu44
- tällaista ei kannata lähteä edes yrittämään ensikertalaisena - Tytöt, hoi
Kookosöljy ja vaseliini eivät tee ripsillenne yhtään mitään. Ripset kasvavat omaa vauhtiaan pari kolme kuukautta ja putoavat sitten omaan tahtiinsa pois. Ihan turhaan töhritte naamaanne öljytuotteita.
- Räpsyripset
Risiiniöljy kasvattaa pitkät ripset! Itse kasvatin puolen sentin ripseni sentin mittaisiksi yhdessä kuukaudessa, ja on jopa luultu, että olen laittanut ripsenpidennykset!
- ripsityttö
Räpsyripset kirjoitti:
Risiiniöljy kasvattaa pitkät ripset! Itse kasvatin puolen sentin ripseni sentin mittaisiksi yhdessä kuukaudessa, ja on jopa luultu, että olen laittanut ripsenpidennykset!
Moottoriöljy toimii myös. Itse laitoin moottoriöljyä ripsiini joka ilta kuukauden ajan ja ripseni kasvoivat yli 5 cm. Toimii!
- Räpsyripset
ripsityttö kirjoitti:
Moottoriöljy toimii myös. Itse laitoin moottoriöljyä ripsiini joka ilta kuukauden ajan ja ripseni kasvoivat yli 5 cm. Toimii!
Paljon käyttäjäkokemuksia maailmalta löytyy googlettamalla eyelashes castor oil and vaseline (risiiniöljy, vaseliini).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2096702Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2994643"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423605Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1153434Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m673405Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492876Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2582620Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.762440- 252366
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011941