Naisen seksuaalimenneisyyden selvittäminen treffeillä

Kannattaa aina esittää treffeillä feministisiä mielipiteitä. Kannattaa sanoa että naisten pitäisi nuorena kokeilla eri miehiä, jotta saa perspektiiviä, että millainen mies olisi sopiva. Muutenkin sellainen yleinen you go girl -linja on hyvä pitää.

Kannattaa myös avautua hieman omista henkilökohtaisista asioista, koska naiselle tulee siitä luottavainen olo ja hän alkaa paljastella omia, jotka usein liittyvät värikkääseen miesmenneisyyteen. Tällä tavalla saa yllättävän helposti naiset paljastamaan kaikenlaisia rumia totuuksia menneisyydestään. Kaikenlainen miesten arvostelu on myös merkki siitä, että nainen on ollut usean kusipään pantavana.

Missään kohdassa ei kannata olla negatiivinen asian suhteen ja lopuksi voikin sanoa, että olet tosi kiva ja nättikin, mutta ei vain kemiat tällä kertaa kohdanneet jostain syystä.
28228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

"Kannattaa myös avautua hieman omista henkilökohtaisista asioista"

Pidä tuosta kiinni. Arvaa repesinkö. XD

Olet oikea treffivinkkimestari ton perusteella.
Osaat luoda oikean tunnelman.

Äänestä
  • Joillain treffeillä ei tosiaan välttämättä ole oikeaa virettä, että tuohon voisi ruveta. Eikä tarkoitus ole sanoa jotain että isä pani minua perseeseen pienenä. Jotain ympäripyöreää, että on ollut hankaluuksia elämässä ja se on kasvattanut tms. Usein nainen aloittaa omalta puoleltaan yksityiskohtaisemman selonteon. Olen kyllä ihan helvetin komea, joten naiset lämpenevät aika nopeasti yleensä.

    Äänestä

Sun omalla eikä yleensäkään miesten seksuaalimenneisyydellä ei ole mitään väliä.
Naisessa on tärkeintä haaroväli.

Äänestä

Silloin kun aktiivisesti etsiskelin naista netistä ja muuten, tapailin kymmeniä naisia. Aika moni avautui värikkäästä seksimenneisyydestään ihan ilman, että tarvitsi siihen johdatella. Todellakin, monilla naisilla on todella värikäs menneisyys. Joku mukamas katui lukuisia pettämisiään ja kumppaneitaan, mutta ei ollut uskottavaa se katumus... Ja mitäpä sitä katumaan. Seksi on ihan kivaa. Eihän kukaan kuitenkaan säästä itseään hääyöhön.

Äänestä

Mä en ikinä kertos miehelle existäni ja jätän miehen heti jos se jauhaa existään mulle. Sellainen puhe on yksinkertaisesti itsekästä ja loukkaavaa toista kohtaan. En ole ikinä kertonut harrastaneeni seksiä aiemmin. Enkä kerro ees sitä että olin 8 vuotta avoliitossa.
Tervepäiset miehet ei kaipaa sitä että heille kerrottais existä.

Äänestä
  • Sen takia periaatteen mies uteleekin hienovaraisesti.

    Äänestä

  • Hyvä, että edes ymmärrät hävetä menneisyyttäsi.

    Äänestä

  • ätmi kirjoitti:

    Hyvä, että edes ymmärrät hävetä menneisyyttäsi.

    Pääsin kerran ensi treffeillä sänkyyn sen ansiosta, että valehtelin naiselle mielipiteistäni maahanmuuttoa kohtaan. Hän ei voinut sietää rasisteja ja sanoin että minustakin ne on ihan hirveitä (oikeasti vastustan kaikkea muuta paitsi työperäistä maahanmuuttoa).

    Äänestä

Entäs sitte ku selviääki että naine on neitsyt, mitäs sitte voi ajatella. Voin ajatella itse vaan että no kiva, en sitte varmaa saa häneltä kuukausiin, jos ylipäätään ikinä ja sittenkin nainen jättää minut melkein varmasti vähän ajan päästä ja hakee uusia seksikokemuksia muiden kanssa. Tossako on teidän unelma?

Äänestä
  • Voi olla, että neitsytnainen on arempi kuin "normaalit" naiset eikä anna kovin helposti kenellekään. Häneen saattaa olla vaikea tutustua, koska hänellä voi olla ympärillään näkymätön muuri. Toki hän on ehkä vaivan arvoinen, ja jokuhan hänet luultavasti kuitenkin korkkaa. Mikset sitten juuri sinä?

    Tapasin kerran naisen, joka oli kai vasta hiljattain avautumassa ja luopunut neitsyydestään vasta liki kolmekymppisenä (niin hän kertoi). Oli varsin varovainen nainen, vaikka kertoi avoimesti vaiheistaan, eikä päästänyt kovin lähelle. Treffasin muutaman kerran, mutta sitten hän yhtäkkiä katosi.

    Äänestä

  • No onhan tuo nyt aina parempi kuin käytetty nainen, joka lähtee hakemaan uusia seksikokemuksia muiden kanssa. Sama lopputulos, mutta ainakin sai korkata neitsyen.

    Äänestä

Miksi ihmeessä joku haluaa selvittää toisen "seksuaalimenneisyyttä"?

Äänestä
  • Ettei saa koko kylän yhteistä polkupyörää.

    Äänestä

Luulen että hyvänä yleisohjeena käy se että kysyy "Oleko paljonkin treffaillut miehiä?", jos nainen vastaa että "kyllä" niin se tietänee sitä että seksuaalimenneisyytä löytyy vähän liikaa. Hankala homma jos on muuten kiva nainen kun eihän sitä kehtaisi heti komentaa testeihin mutta suuteleminenkin arveluttaisi saati sitten paneminen.

Äänestä

"Missään kohdassa ei kannata olla negatiivinen asian suhteen ja lopuksi voikin sanoa, että olet tosi kiva ja nättikin, mutta ei vain kemiat tällä kertaa kohdanneet jostain syystä."

Mitä turhaan. Siinä vaiheessa voi jo huoletta huoritella sydämensä kyllyydestä.

Äänestä
  • Mitä siitä hyötyisit? Säästä energiasi seuraavaan naiseen.

    Äänestä

  • Nainen kertoo sit koko kaveripirilleen mikä huorittelija olet. Tekee tosi hyvää sun maineelle naisten keskuudessa.

    Äänestä

Ensinnäkin, mitä väliä sillä on jos naisella on ollut monia seksikumppaneita, niin kauan kuin nainen on terve ja tietää mitä nyt haluaa, niin erittäin sovinistista odottaa ettei naisella saisi olla yhtä paljon kumppaneita kuin itsellä on. Mikä siinä on niin hirveää?

Sinänsä hyvä tapa saada ihminen avautumaan kyllä! Että fiksu vinkki!

Siitä olen eri mieltä, että jos on paljon treffaillut tarkoittaisi se monia seksikumppaneita. Esim kauniita naisia pyydetään ulos yhtenään, se että on käynyt treffeillä ei kuitenkana tarkoita että olisi ollut edes lähellä seksiä. Mitä kauniimpi, sitä enemmän osaa jo rutiinilla torjua seksinnälkäisiä.

Treffailu ei ole sama asia kuin seksitreffailu. Hyvin harvalla niin on. (ei sillä että siinäkään mitään pahaa olisi, mutta hyvin harvalla menee noin, jos kenelläkään)

SE että on käynyt monilla treffeillä tarkoittaa et nainen on suht haluttu, se ei tarkoita et nainen harrastaa seksiä jokaisen häntä haluavan miehen kanssa kuitenkaan.

Äänestä
  • " ettei naisella saisi olla yhtä paljon kumppaneita kuin itsellä on. Mikä siinä on niin hirveää?"

    Useimmat varmaan hyväksyvät naisella saman määrän tai vähän enemmän seksikumppaneita. Ongelma siitä muodostuu, jos nainen on maannut ympäriinsä ja miehellä ei ole ollut tuota mahdollisuutta tarjolla tai sitä ei ole halunnut käyttää.

    Äänestä

  • 0000. kirjoitti:

    " ettei naisella saisi olla yhtä paljon kumppaneita kuin itsellä on. Mikä siinä on niin hirveää?"

    Useimmat varmaan hyväksyvät naisella saman määrän tai vähän enemmän seksikumppaneita. Ongelma siitä muodostuu, jos nainen on maannut ympäriinsä ja miehellä ei ole ollut tuota mahdollisuutta tarjolla tai sitä ei ole halunnut käyttää.

    Silloin ongelma on vain miehen, ei naisen.

    Äänestä

  • 10+11 kirjoitti:

    Silloin ongelma on vain miehen, ei naisen.

    Ongelmia siitä tulee myös naiselle, jos mies on muuten mukava ja nainen haluaisi suhteen. Ei ole oikea ratkaisu valehdella asiasta tai jättää kertomatta. Kaikki saavat asettaa sellaiset kriteerit kuin haluavat. Jos sopivaa kumppania ei löydy, niin sitten ollaan yksin.

    Äänestä

Kyllä naisesta yleensä näkee hyvin helposti onko kyseessä lutka vai kunnollinen nainen ilman että asiasta erikseen tiedustelee.

Minulle ainakin on kehittynyt tarkka lutkatutka, koska olen sellaisten kanssa tekemisissä ollut.

Käytetyllä toisten miesten nussimalla vitulla ei tee mitään.

Äänestä

Naiiviset lapselliset ätmit.

Äänestä

Suurin osa Suomen naisista on jo korkean käyttöasteen naisia hyvin varhain juuri tämän baari-kulttuurin myötä jossa nussitaan ketä vaan joka osaa oikein naista lähestyä. Usein jollain naisella on ulkonäköä enemmän kuin toisella, nussintaa varten se on sama kunhan mälli lentää niissä sänky hommissa sitten, naimisiin ei mieheltä toiselle kiertänyttä baari-jakaria kannata edes harkita. Valehdella ne kyllä osaa. Ei kymmenten miesten ähkimää naista voi muutenkaan enää vakavasti ottaa kuin seksi tarkoitukseen.

Ja mitä kauniimpi nainen, sitä vaikeampi se on itsellä saada pysymään kun niitä isompi Kyrpäisiä miehiä Audeineen/bemareineen liehittelee naista joka puolella flirteillään ja facebookeillaan.

Naiset ovat yleensä tosi kivoja miehelle niin pitkään kun hänellä on jotain mitä nainen haluaa tavoitella.

Äänestä

Suurin osa Suomen naisia on ihan kivoja normaaleja kunnollisia naisia jotka elävät parisuhteessa miehensä kanssa kasvatamalla suloisia lapsia.

Ne lutkat horot jakorasia ovat vain pieni osa naisista, mutta keksitytte vain niihin, koska katkeruudessanne ette muutakaan keksi kuin syytä muita ja haukkua vaikka jännämiehiä syylliseksi. Munattomat ätmit ovat myös vain pieni osa Suomen miehistä, suurin osa heistä on mukavia kunnollisia miehiä, jotka elävät naisensa kanssa ja lapsia kasvattavat.

Ätmit ja lutka tarkoitettu toisilleen, sen takia ette pääse asian yli ja jankutatte...yhteiskunnan jätettä molemmat. Onneksi niitä normaaleja ihmisiä on kuintenkin se suurin enemmistö.

Äänestä
  • Minä olen aina tuota sanonut, että ATM = lutka (joita tämänkin palstan kaikki naiset ovat). He eivät vaan voi sietää toisiaan.

    Äänestä

Olen samaa mieltä 10 4:n kanssa. Osa on arempia ja ujompia ihmissuhteissaan kuin toiset. Naamataulusta ei pysty päättelemään sitä, että kenellä on paljon panosuhteita ja kenellä ei. Voi olla hyvinkin hiljaisen hissukan oloinen, mutta hän voi sängyssä olla todellinen peto.

Unohdatte myös sen, että on paljon ihmisiä, jotka ei käy baareissa ollenkaan. Kaikki eivät myöskään käy baarissa ryyppäämässä ja etsimässä panoseuraa. Itse käyn baarissa tosi harvoin ja silloinkin lähinnä kavereiden, työkavereiden tai työsyiden vuoksi. Olen baarissa selvinpäin ajokunnossa enkä harrasta yhden yön juttuja. Minusta itse asiassa baareissa on tosi tylsää, koska en pidä myöskään tanssimisesta. En ole ainoa, joka näin tekee.

Ihmettelen sitä, että miksi te jotkut miehet takerrutte siihen, että miten jotkut kauniit naiset harrastavat seksiä estoitta. Onko teidän pakko himoita niitä samoja naisia, joilla on yhden yön juttuja, ehkä mamu-miehen kanssa lapsi jne? Katsokaa niitä ujompia, arempia ja tavarastaan tarkempia naisia, jos se on sitä, mitä haluatte.

Äänestä

kysyä:
"Kuinkha moni mies on neithiä panenunna?"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vinkkiä treffeille kirjoitti:

Kannattaa aina esittää treffeillä feministisiä mielipiteitä. Kannattaa sanoa että naisten pitäisi nuorena kokeilla eri miehiä, jotta saa perspektiiviä, että millainen mies olisi sopiva. Muutenkin sellainen yleinen you go girl -linja on hyvä pitää.

Kannattaa myös avautua hieman omista henkilökohtaisista asioista, koska naiselle tulee siitä luottavainen olo ja hän alkaa paljastella omia, jotka usein liittyvät värikkääseen miesmenneisyyteen. Tällä tavalla saa yllättävän helposti naiset paljastamaan kaikenlaisia rumia totuuksia menneisyydestään. Kaikenlainen miesten arvostelu on myös merkki siitä, että nainen on ollut usean kusipään pantavana.

Missään kohdassa ei kannata olla negatiivinen asian suhteen ja lopuksi voikin sanoa, että olet tosi kiva ja nättikin, mutta ei vain kemiat tällä kertaa kohdanneet jostain syystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu