Tämä pas.kaporukka tulee tavalla tai toisella ottamaan sen jopa
epärehellisin keinoin
Ei muuta,Twiittaillaan.
epärehellisin keinoin
Ei muuta,Twiittaillaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Sekoomukselle vaalimainosta!
Kokoomus on arvoton puolue. Sen kansanedustajana ja ministerinä voi toimia moraalittomat rikolliset. Jättimäisistä poliittisista virheistä se palkitsee jäsenensä lahjusviralla, jonka veronmaksajat kustantavat. Kokoomuksessa asiakirjaväärennös, rattijuoppous, väkivaltarikos, gradunväärennös tai täydellinen taloudellinen osaamattomuus ovat hyveitä, joilla pääsee järjestössä ylemmälle oksalle.
MÄDÄT OMENAT OVAT HUONO ASIA SIKSI, ETTÄ MUUTAMA MÄTÄ OMENA RIITTÄÄ PILAAMAAN KOKONAISEN KORIN.
Jyrki Katainen on asiakirjaväärentäjä (samoin hänen avustajansa)
"Vähäisiä ja lieviä väärennyksiä". Jyrki Kataisen ja neljän muun kokoomusnuoren juttu lähti liikkeelle vuoden 1999 Pohjois-Savon kokoomuspiirin syyskokouksen alla kolmen piirin jäsenyhdistyksen valtakirjojen tehtailulla. Katainen valittiin syyskokouksessa kokoomuspiirin puheenjohtajaksi. Piirikokouksessa käytettiin väärennettyjä kokousten pöytäkirjaotteita. Todellisuudessa kokouksia ei koskaan pidetty.
Jan Vapaavuori on soveltumaton mihinkään julkiseen toimeen
Vapaavuori on tuomittu 17-vuotiaana pahoinpitelystä kuukaudeksi ja viideksitoista päiväksi ehdolliseen vankeuteen vuonna 1982. Syy pojan pahoinpitelyyn oli Vapaavuoren mukaan se, että poika oli "kiusannut tyttöjä". Vuonna 1984 Vapaavuori tuomittiin sakkoihin osallisena varkauteen. Vuonna 2001 Vapaavuori tuomittiin rattijuopumuksesta 11 430 markan sakkoihin ja ajokieltoon.[1][2]
Ja tenavatähti katalainen !
Katainen esitti piirikokouksessa Siilinjärven kokoomusnuorten kokouksesta valtuutuksen. Hän myönsi myöhemmin, ettei kokousta pidetty. Hänen mukaansa hänellä oli joka tapauksessa edustusoikeus piirikokoukseen Siilinjärven kokoomusnuorten varapuheenjohtajana.
Valtiosyyttäjä päätti jättää syytteen nostamatta Kataista ja neljää muuta henkilöä (Wille Berlin, Jukka Liukkonen, Juha Rannanheimo, Juho Romakkaniemi ) vastaan heidän syykseen luetuista lievistä väärennyksistä. Yhdistysten edustajien edustusoikeus perustui sellaisiin yhdistysten kokouspöytäkirjaotteisiin, joita vastaavia kokouksia ei todellisuudessa ollut pidetty, todetaan valtiosyyttäjän päätöksessä. Kokouspöytäkirjat eivät siten olleet yhdistysten kokousten antamia.
Suvi Linden on tyhmä ja soveltumaton kansanedustajaksi ja ministeriksi.
27. toukokuuta 2002 Ilta-Sanomat julkaisi uutisen, jossa kerrottiin kulttuuriministeri Lindénin myöntäneen valtionapua golfkentälle, jossa hän perheineen oli osakkaana. Lindén ilmoitti erostaan yllättäen eduskunnan kyselytunnilla torstaina 30. toukokuuta. Hän myönsi virheensä ja kertoi, ettei ollut tajunnut, että golfosake katsotaan sijoitukseksi, ennen kuin luki asiasta Ilta-Sanomista.[3] Jo ennen eroamispäätöstä tutkimuksensa aloittanut[3] oikeuskansleri Paavo Nikula antoi Lindénille huomautuksen virheellisestä menettelystä 12. kesäkuuta.[4] Ilta-Sanomien toimittaja Sanna Ukkola sanoi, että hän löysi tiedon ministerin kytkennöistä osin sattuman kautta. Hän oli tekemässä juttua Maskun golfkentän saamista avustuksista, mutta saikin Maskusta tiedon oululaisen Sankivaaran kentän huomattavasti suuremmista tuista. Ukkola päätti tällöin tarkastaa, oliko kyseessä ministerin kotikenttä, ja näin asia olikin. Tapauksen johdosta käytiin keskustelua myös esimerkiksi siitä, tuliko golfkenttiä yleensäkään tukea valtion varoin.
Jos ministeri ei ymmärrä, että hän ei voi tukea omia firmojaan veronmaksajien rahoilla, hänen paikkansa ei ole hallituksessa.
Jan Vapaavuori on soveltumaton mihinkään julkiseen toimeen
Vapaavuori on tuomittu 17-vuotiaana pahoinpitelystä kuukaudeksi ja viideksitoista päiväksi ehdolliseen vankeuteen vuonna 1982. Syy pojan pahoinpitelyyn oli Vapaavuoren mukaan se, että poika oli "kiusannut tyttöjä". Vuonna 1984 Vapaavuori tuomittiin sakkoihin osallisena varkauteen. Vuonna 2001 Vapaavuori tuomittiin rattijuopumuksesta 11 430 markan sakkoihin ja ajokieltoon.[1][2]
Sirpa Pietikäinen on myös rattijuoppo
Pyrkiessään jatkoon vuoden 2003 vaaleissa Pietikäinen vetäytyi kampanjoinnista jäätyään kiinni törkeästä rattijuoppoudesta Hämeenlinnassa rautatieaseman pysäköintialueella. ”Selvin päin en olisi humalassa auton rattiin lähtenyt”, selitti Pietikäinen tapausta lehdistölle. Hämeenlinnan poliisin mukaan Pietikäisen veren alkoholipitoisuus oli yli 1,2 promillea, joka on törkeän rattijuoppouden raja.[3]
Late Lapista. Sutkit Sörkkään Ry!
JA JATKOA EDELLISEEN!
Kimmo Sasi on laillisuusmies
Sasin ollessa matkalla vaalitilaisuuteen 5. maaliskuuta 2007 joutui hän auto-onnettomuuteen kolmostiellä Ylöjärvellä, jossa häneltä murtui solisluu sekä nilkka. Sasin auto ajautui vastaantulevien kaistalle. Nokkakolarin toisena osapuolena ollut Ikaalisista kotoisin ollut 70-vuotias mies menehtyi ja tämän 62-vuotias vaimo loukkaantui vakavasti.[6][7] Sasi itse ei muistanut kolarista mitään, mutta epäili väsymyskohtausta, joka johtui verenpaineen äkillisestä laskusta.[8] Tapausta tutkittiin liikenteen vaarantamisena, kuolemantuottamuksena ja vammantuottamuksena.[9]
Asia puitiin Tampereen käräjäoikeudessa lokakuussa 2007. Sasi tuomittiin kuolemantuottamuksesta ja liikenneturvallisuuden vaarantamisesta 70 päiväsakkoon, mikä merkitsi hänen tuloillaan 6160 euron summaa. Lisäksi Sasi joutui korvaamaan 1200 euroa todistelu- ja ruuminavauskustannuksia.[10]
Jari Vilen on ketku
Pro gradu -skandaali Tammikuussa 2002 Oulun yliopiston selvitysryhmä totesi Vilénin pro gradu -opinnäytetyön olevan pääosin suoraa lainausta aiemmista teoksista ilman asianmukaisia lähdeviitteitä. Työryhmän mukaan vuonna 1989 hyväksytyn gradun tekstiosuuden 45 sivusta yli puolet on plagioitu. Työryhmä katsoi vastuun työstä olevan tekijällään, mutta myös Vilénin graduohjaaja ja tiedekuntaneuvosto saivat asiasta moitteita. Vilén ja hänen ensisijainen graduohjaajansa katsoivat, että gradu oli vallinneeseen käytäntöön nähden asiallisesti arvioitu jo sitä hyväksyttäessä ja Vilén vakuutti toimineensa vilpittömästi. Työryhmä totesi, että tutkielman hyväksymisen purkamiselle ei ole lain edellyttämiä perusteita. Kohun aloitti kirjoitus keskustalaisessa sanomalehti Suomenmaassa joulukuussa 2001.
Olli-Pekka Heinonen on taitamaton ja tyhmä
Hänen ollessaan liikenneministerinä Sonera osti Saksasta 3G-oikeudet noin 3,5 miljardilla eurolla tiettyihin taajuusalueisiin. Nämä osoittautuivat myöhemmin arvottomiksi. Tämä on Suomen teollisuushistorian suurin virheinvestointi. Valtion omistus Sonerassa oli liikenne- ja viestintäministeriön hallussa, mutta Suomen osakeyhtiölain mukaan yksi omistaja ei voi vaikuttaa yhtiön päätöksentekoon, jollei hän ole yhtiön hallituksessa tai toimivassa johdossa.
Heinonen joutui asiasta suurimpaan vastuuseen ja lokakuussa 2001 hän ilmoitti jättävänsä politiikan ja siirtyi YLE:n ohjelmajohtajaksi. Oikeuskansleri Paavo Nikula selvitti Soneran kauppoja ja hallituksen toimintaa syksyllä 2002. Hän totesi päätöksessään, etteivät ministerit tai liikenne- ja viestintäministeriöiden virkamiehet rikkoneet virkavelvollisuuksiaan tai toimineet lainvastaisesti. Selvityksessä ei ilmennyt, että kaupoista olisi keskusteltu hallituksen piirissä tai hallituksen ja Soneran edustajien välillä.[2]
Ben Zyskowicz
Ben Zyskowicz on joutavanpäiväinen broileri-suunsoittaja ilman asioiden osaamista
Saadakseen edes jotain näyttöä jostakin osaamisesta, Ben tunki itsensä surullisenkuuluisan vakuutusyhtiö Apollon hallitukseen. Siihen asti hän oli vain räksyttänyt ja haukkunut demareita kaikesta mahdollisesta. Myöhemmin hän laajensi toimenkuvaansa ja syyttti kaikesta mahdollisesta myös kepun jäseniä. Oikeaa työtä hän on tehnyt yhtä vähän kuin Erkki Liikanen.
Apollossa tahtui kaikenlaisia asiakirjaväärennöksiä(kokoomuksen erityisosaamisen ala), vakuuksien puutetta yms. Koska se toimi laittomasti eikä pystynyt kattamaan sitoumuksiaan, muut isommat vakuutusyhtiöt lunastivat sen markkinoilta pois. Sellainen oli maan tapa silloin.
Ben ei saanut linnatuomiota, vaikka oli firman hallituksessa. Ilkeästi sanoen oikeuden perustelut olivat sitä luokkaa, että Ben ei oikein ymmärtänyt missä oli mukana(yleistä kokoomuksessa, missä valtiovarainministeriksi pääsee kuutosen lyhyellä matematiikalla).
Ben joutui maksamaan vain pienet korvaukset typeryydestään(sekin on tyypillistä kokoomukselle).
Kanervasta ja Tiurasta ja Häkämiehestä en kirjoita mitään, ennen kuin poliisitutkimukset Novan osalta valmistuvat.
Häkämiestä ei tiettävästi epäillä mistään rikollisesta. Sen sijaan on syytä epäillä, ettei hän ole puhunut totta NOVA/KMS-rahoituksesta. Asiasta ei nostettane syytettä, koska rahoituksen järjestämisestä ovat kärsineet vain kokoomuksen muut ehdokkaat. Sopivia pätevien tilalle?
Kun kokoomuksen ja sen kansanedustajien moraalittomasta toiminnasta kirjoittaa, saa yleensä kirjoittaja haukut. Miksi? En ole syyllistynyt asiakirjaväärennökseen, rattijuoppouteen, gradu-kopiointiin enkä väkivaltarikokseen.
Late Lapista. Konnat Konnunsuolle Ry !
Täytyisiköhän minun ja sinun lähteä politiikkaan mukaan,
jotta saataisiin järkeä tähän "fantastiseen"
Tunnut olevan yksi niistä järkevistä.
Siihen on kylläkin vakava este ! Toimin yli kolmekymmentävuotta työkoneiden kuten nosturien, trukkien ja työkoneiden huotohommissa 90 luvun loppupuolella sain liuottimista, öljyistä ja polttoaineista vaikean ihottuman käsiini, ja jouduin lopettamaan huoltohommat!
Olen tullut itsemielessäni hunttaillessa siihen tulokseen, jotta politiikka on niin paskaista peliä jotta saisin siitä kokovartalo ihottuman!
Persut ovat kyllä pyytäneet riveihinsä, mutta olen kieltäytynyt kohteliaasti!
Late Lapista. SSSS Ry!
Sampsa Kataja on saanut vissiin palkkioviran, kun laukoo äänen ajatuksiaan.
Persut jo keksimässä tekosyitä tulevalle vaalitappiolle? Antijytky tulossa? Kansaa ei kuseteta toista kertaa!
Ei millään pahalla,mutta Suomi elää "antijytkyssä"
Fantastista
Miten niin antijytkyssä?
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaiset_rynnivat_koko_maassa/6355168
http://tilastokeskus.fi/til/evaa/2011/evaa_2011_2011-04-29_tie_001_fi.html
Suomi elää persujen tuplajytkyssä. Samanlaista eristäytymispolitiikkaa harjoittaa Pohjois-Korea ja taannoin Albania. Kummassakin nähdään nälkää eikä ihmisoikeuksista kannata edes haaveilla, saati sitten maailman onnellisimman kansan titteleistä joita Suomelle sataa yhtenään.
Totuus on, että persut vain eivät osaa tehdä jytkyillään yhtään mitään, mikä on päivänselvä fakta.
Jo etukäteen oli tiedossa, että persut eivät hallitukseen mene oli vaalitulos mikä hyvänsä, mutta silti te aivottomat punaniskapersepaviaanit äänestitte eduskuntaan 39 tyhjäntoimittajaa loisimaan verorahoillamme.
Kuntavaaleissa valittiin valtava joukko metsäläisiä kylähulluja jotka vastustavat kaikkea kun eivät muuta osaa.
*blaa blaa blaa!*
Eks tää keskustelu o jo täälläkin vähintään TUHAT kertaa käyty!?
Onks sul jotain vaikeuksia ymmärtää edes NIIN helppo asia kuin:
1. Olis menty, jos ei verorahoja olis varastettu Kreikkaan!
2. Mutta ei menty, kun varastettiin!
Tavaa noi tai tatuoi noi vaikka neulalla kumipäähäs tjtn ettei sun dementikon kans tartte joka SAATANAN päivä kinastella samaa simppeliä asiaa jonka jo 1 vuotias pikkupentu oppis minuutissa!? :/
*hohhoijaaaaaaAAAAAA!* :/
Kun ette menneet niin pitäkää turpanne kiinni. Suomalaiseen politiikkaan kuuluu demokratia ja äänestäjien kuuleminen. Persut pettivät äänestäjänsä ja he kostavat seuraavissa vaaleissa.
"1. Olis menty, jos ei verorahoja olis varastettu Kreikkaan!
2. Mutta ei menty, kun varastettiin!"
Mikään ei oikeuta panemaan päätään pensaaseen ja vaikeassa tilanteessa se on erityisen tuomittavaa. Nyt jouduttiin kasaamaan sixpack persujen sikamaisen maanpetoksen takia.
No, seuraavaan hallitukseen ei enää paikkaa tarjota, vaalien suurimmalle häviäjälle.
Kuis!?
Joha koksut on kusettamu sitä toistatuhatta kertaa! Pelkästää tällä vaalikaudella!
Eiku pidä SINÄ turpas kiinni, syyttämällä Persuja "mitääntekemättömyydestä" (joka ei sekään pidä paikkaansa, koska ne tekemättömyydet löytyy eduskunnan hakukoneella! Jota sä urpo et sit vatmrmaan osaa käyttää?)
Kun tiedät (eiku nii joo! Soot Koksu!) ... SAATAT tietää, ettei sitä o tässä maassa ennenkään kummosia oppositiosta käsin saatu aikaan! (Vai ruvetaanko vääntämään käytä tästäkin, ja hankaamaan tota eduskunnan tietokantaa oikeen TOSISSAAN, ja katotaan että mitä maita mullistavaa KOKOOMUS on saanut aikaan oppositiossa ollessaan? :) Kyllä ne kaikki sieltä löytyy!)
Kas kun et perkele SIITÄ jankkaa, kun ei vihreät suostunu äänestämään ydinvoimalle "jees", että se on nyt sitten VIHREITTEN syy kun Suomeen tulee nikn paljon uutta ydinvoimaa!?! :/ Aivan yhtä epäloogista kun toi Persujen syyttely! :/ Mutta tiedän kyllä, ettei logiikka ole teikäläisten heiniä! sen ku vielä tietäs, että MIKÄ sitten on? :/
Ja mitkäs vaikeet ajat SUOMESSA tän vaslikauden alussa oli!? Vitun mahtava sunkin muistis!?! :/ Ainoo kellä oli vaikeeta oli PIIGS-maat! Joilke piti alkaa lappaamaan sitä verorahaa ihan miljardiitolkulla ilman mitään vaakuuksia ihan vaan siitä innosta
että saa kääntää kansan kassan! :Sairasta!
Ja mikä huvittavinta! Koko touhu oli vieläpä EUn OMIEN lakien VASTAISTA!? :D Että se tonkin konkurssipesän uskottavuudesta! :/
Ja vielä tosta pään pensaaseen panemisesta! :)
On kyllä harvinaisen tyhmää kokoomuksessa, jos ette jo ennen VAALEJA tienneet Persujen kantaa tohon verovarojen varastus, asiaan, ku Soini kävi Persujen jannan siihen sanomassa Brittejä ja Jenkkejä myöten, että sen ties varmaan KUU-UKOTKIN, mutta ETTE te kuutamolla ukot, vai!? :D Että sellanen kyky-puolue joo!
Mitä taas maanpetturuuteen tulee!
Kyllähän ne ainoat masnpetturit tässä maassa on tahot, jotka luovutti Suomen itsenäisyyden EUlle, sillä erotuksella, että ME joudumme MAKSAMAAN siitä! (Nykyään jo yli mrd. Vuodessa!)
Ettette ees HÄPEÄ!? :/ Stn siin pyörii nyt varmaan JOKA sotaveteraani haudassaan ku antovat henkesä tän masn itsenäisyyden puolesta ka tolkaset pellet luovuttaa sen pois!!
Siinä sulle maanpetturuutta, saatana!!
Sampsa Kataja meni keulapaikalle vuoden ahnein ja tyhmin suomalainen mittelössä. En uskonut noin ahnetta ja tyhmää miestä Suomesta löytyvänkään.
Tulevan kaupunginjohtajan palkka kerätään rollaattorimummoilta K-kaupan kassalla. Kainalokeppivaaritkin saavat (joutuvat) osallistumaan Sampsa-kolehtiin.
SELVINPÄIN EN OLISI KOSKAAN HUMALASSA RATTIIN LÄHTENYT !
Sirpa Pietikäinen on myös rattijuoppo
Pyrkiessään jatkoon vuoden 2003 vaaleissa Pietikäinen vetäytyi kampanjoinnista jäätyään kiinni törkeästä rattijuoppoudesta Hämeenlinnassa rautatieaseman pysäköintialueella. ”Selvin päin en olisi humalassa auton rattiin lähtenyt”, selitti Pietikäinen tapausta lehdistölle. Hämeenlinnan poliisin mukaan Pietikäisen veren alkoholipitoisuus oli yli 1,2 promillea, joka on törkeän rattijuoppouden raja.[3]
Late Lapista. SSSS Ry!
kato, luuseri ruikutus alkoi jo reilusti ennen häviötä!
Sä oot säälittävä waler
juuri tuon takia tuollaisia itkijät ja ruikuttuja inisijät
eivät tule koskaan pärjäämään
Etkö tiedä että waler on hevonen?
aasi se on, eikä hevonen
Päivän paras.
Seuraavat perussuomalaisten aktiivijäsenet on tuomittu rikoksista.
Matti Putkonen
- raiskaus (vankeusrangaistus)
Pentti Oinonen
- törkeä rattijuopumus (vankeusrangaistus)
- liikenteen vaarantaminen
- ampuma-aserikos
Ville Vähämäki
- rattijuopumus
Mika Niikko
- ajoi varastetulla autolla jalankulkijan päälle suojatiellä
- käsilaukkuvarkauksia
- luottokorttipetoksia (vankeusrangaistus)
- ajeli lainvastaisesti ystävänsä varastamalla työkoneella rakennustyömaalla
Teuvo Hakkarainen
- ajoneuvon luovuttaminen juopuneelle
- liikenteen vaarantaminen
- arvoesineiden varastaminen kirkosta
- haaskaus
Pertti Virtanen
- liikenteen vaarantaminen
Kike Elomaa
- kaksi rekisterimerkintärikosta
(lisäksi Elomaan puoliso oli päätekijä laajassa petosjutussa Ruotsissa)
James Hirvisaari (Nyk. Muutos 2011, Suomen Sisu)
- kiihottaminen kansanryhmää vastaan
Jussi Halla-aho (Suomen Sisu)
- uskonrauhan rikkominen ja kiihottaminen kansanryhmää vastaan (KKO)
Juha Väätäinen
- kertonut olevansa rikoksesta tuomittu, mutta ei ole kertonut rikosnimikettä
Heikki Parviainen, kaupunginvaltuutettu
- pahoinpitely (vankeusrangaistus), uhri halvaantui
Petri Nurminen
- lasten seksuaalinen hyväksikäyttö (vankeusrangaistus)
- törkeä rattijuopumus (vankeusrangaistus)
- liikenneturvallisuuden vaarantaminen
- ajoneuvorikkomus
Jouko Juvonen (taiteilijanimi "Carl J. Danhammer")
- raiskaus (vankeusrangaistus)
- useita rikosepäilyitä törkeistä petoksista (joulukuu 2011)
Jarmo Juntunen
- jatkettu merilain rikkominen (vankeusrangaistus)
- merilain rikkominen
- kaksi petosta
- kaksi aluksen katsastusrikkomusta
- merimieskatselmuksesta ja merimiesten luetteloimisesta annetun lain rikkominen
Jarkko Korpi, puheenjohtaja, Espoon ps
- huumausainerikkomus
Mikael Lith, puheenjohtaja, Etelä-Pohjanmaan ps-nuoret, Suomen Sisun jäsen
- pahoinpitely (hakkasi tyttöystävänsä)
- oikeudenkäytössä kuultavan uhkaaminen
Tommi Laitila
- pahoinpitely
- liikenteen vaarantaminen
Rami Sipilä
- laiton uhkaus (kansanedustajaan kohdistettu tappouhkaus)
Hannu Haapasalmi
- törkeä petos
Kari Bärlund
- kavallus (vankeusrangaistus)
Timo J. Laihinen
- väärennös
Heinz Juhani Vuorela
- kunnianloukkaus
Pauli Lella
- Törmäsi tahallaan naiseen Jaguar-autollaan, 60 päivää ehdollista vankeutta
pahoinpitelystä ja törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.
Freddy van Wonterghem
- kiihottaminen kansanryhmää vastaan
Jaakko Ilari Pirhonen, Oulun vaalipiiri, kunnanvaltuutettu (Haapajärven käräjäoikeus R 03/149)
- Lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö
Hans-Peter Anttonen, valtuutettu Merikarvialla
- Törkeä talousrikos, kahdeksan kuukauden ehdollinen vankeusrangaistus.
Käräjäoikeus määräsi Anttosen myös neljäksi vuodeksi liiketoimintakieltoon.
Krista Poutanen
Juhani Pellikka
Asko Salminen
Matti Kyllönen
Alpo Ylitalo
Kari Tykkyläinen
Raul Lehto
Aamulehti: Kunnallispoliitikko sai sakot kunnianloukkauksesta
Hyvinkään käräjäoikeus on tuominnut kunnallispoliitikon kunnianloukkauksesta sakkoihin. Riihimäen kaupungin perusturvalautakunnan silloisen jäsenen kielenkäyttö rikkoi lakia, kun hän esitti kaupunginlakimiehestä valheellisia tietoja kesällä 2010. Lisäksi syytetty julkaisi valheelliset tiedot internetissä blogikirjoituksessaan.
Oikeus kuitenkin arvioi, että lautakunnan jäsenen teksti oli niin sekavaa, ettei sen väitteisiin voi suhtautua kovinkaan vakavasti. Tästä syystä kyse ei ollut törkeästä kunnianloukkauksesta.
Heinz Juhani Vuorela, 53, tuomittiin 30 päiväsakkoon kunnianloukkauksesta.
Oikeuden maanantainen ratkaisu liittyy Riihimäen perusturvalautakunnan erottamiskoukeroihin kesälle 2010."
Heinz Juhani Vuorela on toiminut Riihimäellä perussuomalaisten valtuutettuna.
vaikuttaakin tyypiltä, joka voi saada naista vain väkisin.
Pauli Lella nyt kuitenkin Perussuomalaisissa, kunnanhallituksen puheenjohtaja.
Aamulehti, 31.1.2013: Urjalan kunnanhallituksen puheenjohtaja törmäsi tahallaan Jaguarillaan naiseen
Ja: Kunnanhallituksen puheenjohtaja Urjalan Sanomissa: -Vapaamuurarit ovat tämän takana-
"Urjalan kunnanhallituksen puheenjohtaja Pauli Lella (ps) on tuomittu ehdolliseen vankeusrangaistukseen, koska hän törmäsi tahallaan naiseen autollaan. Nainen oli viemässä tavaraa Akaan Tokmanniin elokuun lopulla, kun Lella ajoi paikalle Jaguarillaan."
Kikkeli-Teuvo ja Kakka-Timo
yksittäistapaus, sanoi Soini
Mitä rikoksia mahtaa walerilla olla kontollaan? Sosiaaliturvan väärinkäyttö varmaan ainakin aluksi? On myös kertonut keittävänsä pontikkaa.
Mies on niin tyhmä, että ei voi olla mukana työelämässä koska tarvittaisiin joku joka ottaisi hänet töihin. Waler tuskin läpäisee minkäänlaista valintaseulaa, eli siis elää loisena kuten useimmat sekakäyttäjäpersut.
tyypilliseltä anti-USA-hörhö-punikilta:)
waler onkin malliesimerkki persu kannattajista!
Sitten se makoilee siellä jossain tuvan takakammarissa ja huutelee
sieltä ; ei - ei - ja ei käy!
Takapenkkien tyhjäpäiset huutelijat ilman mitään vastuuta mistään
sekä ilman mitään kykyä päätöksientekoon tai muuhun.
Antaako sinun älykkytesi syyn arvostelemaan sitä,mikä minä olen?
Elämässä täytyy kokea sekä näkeä,johon sinä,nulikka et tule
ikinä kykenemään
sinun "älykkyys" näkyy sun päättömistä kirjoituksista jotka kaikki
täällä tunnistaa.
et ole ilmeisesti kovin paljoa maailmaa nähnyt kun
kannatat tuota rajat-kiinni-puoluetta niin kiihkeästi.
Vähä-älyistä ja nolla-arvoista takapenkki huutelua sieltä vain tulee
Älä sinä säälittävä luuseriloispummi vastaa ellei erikseen kysytä! Asiasi tuli selväksi, lietsot tappiomielialaa kuten idolisi Timppakin. Keskity nyt vain nuolemaan hänen karvaista anustaan vielä se ei ole kylmennyt. Sen jälkeen näet persupuoluetta ei enää ole ja seuraavien vaalien jälkeen se on jo kutistunut neljännekseen. Tyhjää huutelevia ei tarvitse kukaan.
Menkääpäs mopopojut rassaamaan mopojanne jos älykkyytenne riittää edes siihen !
Olisiko persujen pitänyt kääntää takkinsa? ja lähteä sekoomuksen ja demarien VELANTEKO hallitukseen ???? TÄH?
Late Lapista. SSSS Ry!
Se olisi ollut persujen ja Soinin hallitus, mutta järki ei riittänyt vaan läksivät käpykaartiin.
KATAISEN PARHAAT
www.youtube.com/watch?v=p1i6XNyPd1o
www.youtube.com/watch?v=tkCxwWA9PH4
www.youtube.com/watch?v=WIms5eS5sHk
www.youtube.com/watch?v=_UA5aQvKk8g
www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s
www.youtube.com/watch?v=2DVb-Lvk4iY
www.youtube.com/watch?v=sAXYeGyhOjA
www.youtube.com/watch?v=HlhVs8s3774
"Äyk-äyk-äyk-öö"
Joo kyllähän näillä meriiteillä jo Euro-senaattoriks singahtaa!? :P :D
Kuulostaa ihan täysistunnolta, jos jolkain MUULLA puolueelka kuin koksuilla on puheenvuoro! Kyllähän meinaan ÄLÄMÖLÖÄ piisaa! Tässä meidän "aivistys-puolue" näyttää malliesimerkkiä sivistyksensä tasosta! :) ja Zysse hyppii Sasin sylissä ku marakatti ja huutaa "RYSSÄÄÄ!!!" pää punasena'!?! :D
Ja näille pitäs sit Guggenheimit vielä muka rakentaa!? :/ ELÄINTARHA ennemmin!
Kummasti suo tuntuu kiihottavan toi miesten välinen erotiikka!?!
Ootko aikeissa lähiaikoina tulla kaapista ulos!
PS: Sorry to burst your bubble, but i'm straight!
En pelkää kapitalisteja sen enempää kuin demareita, kommunisteja tai kristillisiä.
Ongelmaksi koen että vaalivoitot ovat menneet viimeaikoina epärehellisille poliitikoille, jotka eivät niinkään aja Suomen etua kuin omaansa.
Tottakai lietson
Ja arvaa minkä takia?
Täälä ei kaikilla ole "niin fantastista"
Kiitos persujen jotka eivät uskaltautuneet hallitukseen vaikka saivat valtakirjan kansalta. Puskista huuteluun pystyy kuka vain, kun ei ole mitään vastuuta aivopieruistaan.
Se olisikin Soinin tuho, koska hän on koko ajan vaahdonnut euron ja eu:n tuhoa, mitä ei koskaan tullut.
Tässä se mitä tilasit; http://yle.fi/uutiset/kokoomus_ja_keskusta_nousussa__sdp_ja_ps_syoksyivat_alas/7386072
Sitä se pään paneminen puskaan hallituksen sijasta teettää. Nyt vain katselemaan hamppuköyttä ja sopivaa puun oksaa.
Aihahas! :)
Kokoomus VAHVASSA NOUSUSSA (kannatus 1,5)
Persut HURJASSA SYÖKSYSSÄ (kannatus - 1,5)
WTF?!?! :D
BTW: ja molempien puolueiden syöksyt ja nousut mahtuvat AAIIVAN hyvin galluppien virhemarginaalin sisään, et moinen "hutkimus" on peräpyyhkeen arvosta tavaraa! :)
(Paitti et me veronmaksajathan tietty toikin kustannettiin? :/ )
Ja totuushan kuullaan patologisten valehtelijoitten kerhosta Ylestä
http://www.yleisradio-yle.blogspot.fi/
kyllä persut tietää, ne tietää jo nyt häviävänsä!
uusin tutkimus kertoo samaa kieltä
Miksi kokoomus nousee, siksi kun vasemmistoäänestäjät nukkuvat.
Kaikki kynnelle kykenevät äänestämään ja näytetään kaikille.
Muutosta on turha odottaa ilman suurta vaalivoittoa.
Suomen Vasemmistoliitto tulee olemaan, Eduskuntavaalien suurin Voittajapuolue.
KeputPersutKokoomuksen äärioikeistolaisen porvarikoplan, kansanpetturiporukka putoaa romahdusmaisesti. Veropakolaiseliitin puolueita EI äänestä enää kukaan.
Ns. porvariperheistä kotoisin olevat keskiluokkaan kuuluvat kansalaiset, ovat siirtymässä rohkeasti modernin ja oikeudenmukaisen Suomen Vasemmiston kannattajiksi.
Yksi tärkein syy äänestää Suomen Vasemmistoa, on LIITTOUTUMATTOMUUS = RAUHA.
Suomi on saanut nauttia 70 vuottaa Rauhaa, liittoutumattomuuden ansiosta ja tulee saamaan ainakin seuraavat 70 vuottaa lisää, kun ymmärtää pysyä poissa, äärioikeiston puolueitten haluamasta, veropakolaiseliitin sotilasliitosta.
Vasemmistolla on se Kultainen Vip-kortti LIITTOUTUMATTOMUUDESSA. Vasemmisto tulee nousemaan seuraavaan hallitukseen, tulette näkemään.
Suomi turvaa Natoon jotta saamme turvatakuut murhaajavaltio Venäjää vastaan.
Naton vastustajat ovat maanpetturikommareita jotka on syytä karkottaa Suomesta koska heihin ei voi luottaa.
Vain Naton avulla varmistamme rauhan kotimaassamme kun meillä on kyky puolustautua mielisairasta Putinia ja Venäjän raiskaaja armeijaa vastaan.
Onneksi pääministeri Stubb johdattaa meidät Naton jäseneksi.
Toivotaan että sitten maanpetturikommarit lähtevät Suomesta vapaaehtoisesti ilman että heitä täytyyy kyydittää rajan taakse.
On hienoa kun vihdoin pääsemme eroon Suomessa loisivasta roskajoukosta ja maahamme jää vain kunnon suomalaisia asumaan.
Ellei sitten viisaudessaa aloita sotaa
Juu mä oon varautunu jo!
Siivosin pommisuojan varasin vähä HTISTI säilykkeitä ja puhdasta juomavettä sinne!
Jaa, kuka nekin ruuat maksoi? Kun olet jatkuvasti kehunut ettet mene töihin kun joku siitä saisi verorahoja?
Aiotko muuten laittaa taas persupalstan sekaisin niinkuin viimeksi,luuseri?
Ihan minä ite maksoin!?
Ja ihan käteisellä!
Mul ei edes OLE yhtään luottokorttia, saati muutakaan velkaa!
Käyks kateeks!? ;)
Ja näääh!? :/
Mä kyllästyin jo jankkaamaan samaa paskaa niitten pentujen kans siel ku aamusta iltaa vouhotti samaa paskaa eikä niitten kans saanu ku lapsellista hankkausta aikaan ilman mitään tähdellistä! :/ Tollasen chat-botin koodais vartissa mikä juttelis fiksumpia mitä se pellelauma! :/
PS: Aamul pitäs muuten mennä töihin! ;)
Vituttaako?
PS2: Mul on vero alle 10 %, joten mä en maksa kunnolla ees kunnallisveroa! ;)
No joko NYT vituttaa? ;)
:D
Terroristit Veroparatiiseissa ja niiden etuja ajavat, äärioikeiston PetosjytkyKokoomusKepulaiset porvarit, on aika siirtää syrjään päättävistä elimistä.
http://www.bbc.com/future/story/20140731-can-ebola-spread-on-planes
Veroparatiisit kiinni, isojen talous- ja ympäristörikosten tutkintoja tehostettava Suomessa.