Olette todella naurettavaa porukkaa.
Te ette pärjäisi ilman sähköä päivääkään.
Seppo Taalasmaa
12115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Päivällä kyllä pärjään.
Illalla olisi jo tuskaa.
Vedä käteen.
Siihen ei sähköä tarvita
Vedä pöllyä
http://www.youtube.com/watch?v=ipI59T3w1UI
Seppo, sinä kävit tänään vessassa ja koko vessa sotkeentui paskaan. Hahaa, olet naurettava ihminen! Sotkit koko vessan paskaan!
Vessa toimii hyvin ilman sähköä. Veeseen vetämiseen ei tarvita sähköä ja vesikin valuu hanasta ilman sähköä. Vessani on puhdas.
Lällälälälieru pärjäisin vaikka vuoden ilman sähköö, että revi siitä paska.
Miten luulet että se vesi tulee sinne putkistoon ilman sähköä,
vesi virtaa vain alamäkeen itekseen,ylöspäin tarvitaan pumput.
Meillä on ainakin täällä painovoimainen tulovesi joten sähköä ei siis tarvita. Hölmöt asuu jonkun pumpun varassa.
VIRANOMAISTEN SYY !
Viranomaisten syy, että kaikki toimii VAIN sähköllä.
Eihän siitä ole kuin muutama vuosi kun VIRANOMAINEN ryhtyi vaatimaan jokaiseen OK taloon vähintään YHTÄ TULISIJAA !
Sitä ennen talossa ei ollut pakko olla yhtään tulisijaa.
Edelleenkään ei vaadita MAAKELLAREITA ! joissa voisi säilyttää. ruokaa sähkökatkon yllättäessä.
Kuinka paljon kokonaiskustannuksia nostais, jos OK taloon vaadittaisiin oma GENERAATTORI ja siihen riittävä määrä polttoainetta, vaikkapa KUUKAUDEN sähköttömälle ajalle ?
Viranomaiset eivät mitenkään kannusta ihmisiä AURINKOSÄHKÖN talteenottoon !
Suomi voisi ryhtyä rakentamaan omia aurinkopaneeleja. Näitä voitaisiin rakentaa TYÖPAJOISSA, joihin työttömät voisivat vapaaehtoisesti tulla töihin. Jos TYÖPAJA tuottaisi voittoa, voisi siitä jakaa työttömille kulukorvauksia.
Juu, kilpailua vääristämällähän on tähänkin saakka saatu hyviä tuloksia aikaan suomessa..
Minäpä olen tälläkin hetkellä ilman sähköä.