normaali teroitin?

littlestupid

hei! En halua kuulostaa tyhmältä mutta voiko normaalia teroitinta käyttää kajaalin ja kulmakynän terottamiseen? Vai pitääkö siinä nimen omaan olla meikeille tarkoitettu terotin?

3

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tero mikä tero

      et kuulosta tyhmältä. ite ainakin käytän normaalia terotinta. oon ostanu ihan perus terottimen kajaaleilleni. sit joskus taas oon pessy terottimen jota oon käyttäny lyijykyniin ja se on toiminu loistavasti.
      en sit tiiä pitäiskö olla oma, mutta en mä turhaa sellasta lähe ostaa ku tavalline toimii. kajaalit pysyny terävinä jne, enkä oo saanu mitään silmäinfektioita jote näillä mennää =D

      • littlestupid

        Okei, kiitoksia paljon:)!


    • sesrsrs

      Käytin myös tavallista terotinta pitkään, mutta se ei toiminut kovin hyvin ja kynät kuluivat liian nopeasti. Tavallinen teroitin myös terottaa terän liian pitkäksi ja se katkeaa. Suosittelen siis ihan meikkikynän terotinta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      146
      2120
    2. 121
      1445
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      334
      1232
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1180
    5. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1161
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      65
      1155
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1129
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1089
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      957
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      955
    Aihe