Klubbailu

Heips...
Tulevaisuuden haaveenani olisi avata oma klubi, joten jos täällä on ketään joka ko. asiasta tietää jotain tai haluaa muuten ideoita/vinkkejä heittää niin pistäkää vastausta tulemaan!!! :)
5544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sehän nyt on sillä lailla, et suomessa ei taida kauheen hyvin menestyy noi kunnon clubit, jotka keskittyy esim. pelkkään tranceen tai vastaavaan. Sitten taas näitä tusina tuotteita kuten "anastacian uuden levyn biisejä" soittavia on kyl joka lähtöön. Ekaks pitäs varmaa saada suosiota jotenki sille, eli paljon rahaa kehille, ja suuria nimiä käymään niin kyllä sille kasvua saa, jota kautta sitten suomen clubi kulttuurikin alkaisi loistaa, joka olisi erittäin hieno asia!

Ibizalla kannattaa joskus käydä vaikka viikko oleilemassa ja katsoa kuinka kunnon clubit pyörivät, mutta paljon rahaa mukaan, koska pääsyliput ovat ovelta ostettuna kalliita (30-60?) tosin, kukaan ei ole kieltänyt ennakkoon ostamasta =D

Jos joskus perustat kunnon clubin, minä tulen kyllä varmasti siellä käymään, kunhan et minnekkään Islantiin tms. sitä perusta.

Äänestä
  • Joo, pistetäänhän sinut sitten jo VIP-listalle ;D

    Äänestä

Itselläkin on ollut hieman samansuuntaisia kaavailuja mielessä, toteuttamiseen ei kuitenkaan ole vielä muutamaan vuoteen mitään mahdollisuutta.

Yksi fakta varmaankin on, että pelkästään klubimusalla paikka ei pysy pystyssä (kuin korkeintaan Helsingissä). Ehkä kannattaisi harkita useassa kerroksessa/tilassa olevaa baaria, jossa yhdellä osastolla soi erilainen musa kuin toisella. Esim. listakama, klubijytke ja suomirokki. On näyttänyt olevan toimiva konsepti kaikissa tuollaisissa paikoissa, missä itse on tullut käytyä. Ja eniten voisi sitten satsata sinne klubipuolelle, hehe. ;)

Myöskin jokin villi ja erikoinen idea paikan erottamiseksi massasta olisi hyvä jippo hankkia tulijoita ehkä pitemmältäkin.

Äänestä
  • Omaan yritykseen kyllä tarvitaan TODELLA ISO "PESÄMUNA".. ja uskoisin että johtaja-koulutus, ellei suhteilla pääse.. Sit pitäis vielä palkkaa työntekijät jne. huh, kyllä sais työtä paljon tehdä..

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Omaan yritykseen kyllä tarvitaan TODELLA ISO "PESÄMUNA".. ja uskoisin että johtaja-koulutus, ellei suhteilla pääse.. Sit pitäis vielä palkkaa työntekijät jne. huh, kyllä sais työtä paljon tehdä..

    Onkos teillä edes käsitystä siitä että mitä kaikkea ravintolan/baarin pyörittäminen vaatii. Pelkkään klubi musiikkiin pohjautuva ravintola ei suomessa kauaan pöyri. Suomen konemusiikki ympyrät ovat kuiteskin aika pienet ja jokainen bilejärkkäri joka järkkäilee bileitä voi olla tyytyväinen että jää tapahtumasta edes omilleen. Jotenka näillä faktoilla ei paljoa vielä klubi raflaa rakennella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NymphoManiac kirjoitti:

Heips...
Tulevaisuuden haaveenani olisi avata oma klubi, joten jos täällä on ketään joka ko. asiasta tietää jotain tai haluaa muuten ideoita/vinkkejä heittää niin pistäkää vastausta tulemaan!!! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu