Nuotit tabulatuureiks?

Heips! Haluaisin soittaa kitaralla nuotteja mutta en osaa muuta kun tabulatuureja. Osaisko kukaan auttaa?
4152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

työväenopiston kitaratunnit nyt vaik ens näin alkuun..

Äänestä
  • Kiitos olipa aivan täydellisen ihana vastaus ja auttoi minua suuresti! Jos et persereikä keksi mitään järkevää niin suksi suolle ja jätä vastaamatta turhaa trollausta!!!

    Äänestä

  • sryhjt kirjoitti:

    Kiitos olipa aivan täydellisen ihana vastaus ja auttoi minua suuresti! Jos et persereikä keksi mitään järkevää niin suksi suolle ja jätä vastaamatta turhaa trollausta!!!

    V1ttuaks tänne tuut kyselee jos asialliset vastaukset ei kelpaa! Etpä ois ensimmäinen,joka on saanut apua opistojen tunneista....

    Äänestä

Jos osaat jo tabloista soittaa niin pitäähän sinun silloin nuoteistakin jotain ymmärtää koska niistähän sitä aina katsotaan esim soinnin pituus. Loput selviää vertaamalla tablan numeroa/kieltä ja nuotin kohtaa viivastolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4v soittanut kirjoitti:

Heips! Haluaisin soittaa kitaralla nuotteja mutta en osaa muuta kun tabulatuureja. Osaisko kukaan auttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu