Se on Amerikassa, tuossa muodin Mekassa uusin trendi. Ei tarvitse minua uskoa, lukee itse:
"Sukkien ja sandaalien yhdistämistä koskeva ikuisuuskysymys ei kuitenkaan ole vain suomalainen erityispiirre. Yhdysvalloissa ilmestyvä Los Angeles Times julkaisi toukokuun alussa artikkelin, jossa käsiteltiin täsmälleen samaa dilemmaa. Artikkelissa kuitenkin päädytään siihen tulokseen, että sukkien käyttäminen sandaaleissa onkin tullut yhtäkkiä muodikkaaksi. Mistään muotimokasta ei siis LA Timesin mukaan voida enää puhua.
- Tällä kaudella siitä (sukkien käyttämisestä sandaaleissa) on tullut julkkisten ja muotimaailman sisäpiiriläisten suosima trendi, artikkelissa todetaan.
LA Timesin mukaan muotisuunnittelijoista esimerkiksi Mary-Kate ja Ashley Olsenin on nähty käyttävän sukka-sandaali yhdistelmää. Eivätkä he ole lehden mukaan ole edes ainoita muotiguruja, jotka ovat yhdistelmään päätyneet."
http://www.iltasanomat.fi/muoti-kauneus/art-1288721388695.html
Sukat sandaalien kanssa onkin muodikasta!
Shokkipaljastus!
1
301
Vastaukset
- Revolution 2014
Huh-huh, tämä uutinen kyllä iski suomalaisille muotipoliiseille jauhot suuhun. Että oikein Amerikan muotigurujen mukaan sukat sandaalien kanssa on ok, tämä tarkoittaa suomalaisen kesämuodin vallankumousta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215804- 601967
- 251409
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2301215- 741125
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531077Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661059Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1431036- 511032
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58985