Kun vuoden sisällä on ollut suvussa jo viisitapausta jossa suomalainen nuori nainen on ottanut eron miehestään pääsääntöisesti siksi että "ei vain sytytä" olen tehnyt omat johtopäätökseni: nykypolven naisista ei taida olla enää vastuulliseksi kumppaniksi suomalaismiehelle. Taitaa olla liian helppo ottaa ero. Sanoin pojalleni että harkitsee puolison ottamista mieluummin vaikka afrikkalaisten joukosta.
kehoitin poikaani ottamaan afrikkalaisen vaimon
12
139
Vastaukset
- Joo joo
Voi olla niinkin, että miehet ovat avioliiton arjen myötä taantuneet passausta vaativiksi nenänkaivelijoiksi. Ei siinä enää sytytä mikään, kun aviomies kiskoo kouransa housujensa sisältä, vääntäytyy sohvalta seisomaan ja rupeaa vonkaamaan, vaikkei ole edes hampaitaan harjannut muutamaan päivään.
Ihan olet kyllä oikeassa: kielitaidoton orja ei tosiaan ota eroa ihan helposti.- Määkin oon femakko
Näin. Saimme täysin neutraalin arvion noin 100%:sta suomalaismiehiä...
- syytän feministejä
Tänä päivänä suomalainen mies osallistuu lasten hoitoon, siivoukseen ja kotitöihin kymmenen kertaa useammin kuin 50 vuotta sitten. Sen huomaa jokainen. Ja sen huomaa myös jokainen ettei suomalaiset naiset muista arvostaa tätä kehitystä vaan jatkuvasti vain nalkuttavat ukoilleen. Olen ihan kauhusta seurannut tapauksia jossa mies joutuu jatkuvasti kuulemaan tuota naputusta. No, kysehän on tietysti siitä että tällä feminismaivopesulla naisista pyritäänkin tekemään koko ajan yhä tyytymättömämpiä. Ei kelpaa enää että talossa on puhdas, lämmin vesi, astian- ja pyykinpesokone, mikrouunit, ulkogrillit, kaikki mukavuudet. Verratkaapa sitä mihin 1940- ja 1950-luvulla eläneet perheenäidit joutuivat tottumaan.
Luultavasti on vain niin että kehitysmaista löytyy enää ne naiset jotka arvostaisivat tällaisilla mukavuuksilla varustettua perhe-elämää. No, ehkä feministit aloittavat sitten näitten maahanmuuttajanaistenkin aivopesun jotta heistäkin saataisin vihaisia akkoja.- Äläpä nalkuta
Viisikymmentä vuotta sitten naiset hoitivat lapset ja kotityöt ilman juoksevaa vettä, pesukoneita, mikroja, grillejä ja keskuslämmitystä, miehet eivät nostaneet talon sisätiloissa sormeaankaan. Selvä juttu, noin oli silloin. Jokaiselle löytyi jotakin tekemistä, toisille päivätyöksi, toisille ympäri vuorokauden.
Nyt miehet kaupungeissa eivät tee ulkotöitä ollenkaan satunnaista Matin Renkaaseen ajoa ja auton lumesta putsaamista lukuunottamatta, mutta hoitelevat joskus lapsia ja ihan kotitöitäkin niiden vesihanojen, pesukoneiden, mikrojen ja sähkövempaimien ääressä. Ja silloin, kun mies ei sitten oikein saa mitään tehdyksi, naisen pitäisi pysyä hiljaa ja olla onnellinen siitä, että taloon tulee kuumaa vettä vaikkei 50 vuotta sitten tullut?
Onhan se harmi, että esimerkiksi sinä pahoitat mielesi noin kovasti sen vuoksi, että et osaa yhtään erottaa 60-luvun maailmaa ja nykymaailmaa toisistaan. Voisit nimittäin opetella tekemään vaikka maukasta grilliruokaa sen sijaan, että nalkuttaisit tuolla lailla keskustelupalstalla. Eikös juu?
- Ymmärtävä vaimo
Afrikkalainen vaimo on myös sellainen että se antaa panna myös takaapäin, seisaallaan. Vanha afrikkalainen tapa on että vaimo kumartuu kevyesti eteenpäin, vaikka pöytää vasten, jolloin mies pääsee takaapäin hoitamaan nopeasti tarpeensa.
Tosi siistiä ja nopeata. Noissa kuumissa oloissa myös yleensä hygieenisin tapa hoitaa parittelu. Naiset pitävät ihan luonnollisena, ja Suomessakin antavat miehen hoidella hommat tällä tapaa ihan vakiona.- iljettävää!
syyllistyt törkeään afrikkalaisten naisten parjaamiseen, sietäisit hävetä.
- Kauhee seisokki
iljettävää! kirjoitti:
syyllistyt törkeään afrikkalaisten naisten parjaamiseen, sietäisit hävetä.
Muuten häpeäisin, mutta kun panettaa niin per-keleesti, heti kun alan ajatella afrikkalaimuijan kanssa tehtävää pystypanoa.
- hellehattu päähän
Huh, tuli tuota lukiessa stondis.
Naistenlehdet ovat opettaneet ettei se ole ämmä eikä mikään joka ei ole jättänyt perhettään ja lähtenyt toteuttamaan itseään. Suomalainen nainen on passattu, poispilattu, laiska, itsekäs, tyytymätön lortto.
- Voi ressukkaa!
Kävin vilkaisemassa profiiliasi. Hankipa itsellesi jokin muu harrastus kuin naisista kitiseminen, niin ehkä olosi helpottuu eikä sinun enää tarvitse rakentaa profiiliasi sivilisäätysi ja naisenpuutteen varaan.
Voi ressukkaa! kirjoitti:
Kävin vilkaisemassa profiiliasi. Hankipa itsellesi jokin muu harrastus kuin naisista kitiseminen, niin ehkä olosi helpottuu eikä sinun enää tarvitse rakentaa profiiliasi sivilisäätysi ja naisenpuutteen varaan.
En yleensä seurustele rekkaamattomien kanssa, mutta olkoon tämän kerran. Luuletko todella, että olen kertonut olennaisia asioita itsestäni paikkoihin joista sinunkaltaisesi voivat niitä nähdä?
- Anonymous.
vanhapoikamies kirjoitti:
En yleensä seurustele rekkaamattomien kanssa, mutta olkoon tämän kerran. Luuletko todella, että olen kertonut olennaisia asioita itsestäni paikkoihin joista sinunkaltaisesi voivat niitä nähdä?
Emme yleensä seurustele teidän rekattujen kanssa asiallisesti täällä missä on mahdollista vielä käydä nimimerkitöntä keskustelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse2426762Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r524816Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1004451Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli94256Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s393743Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1173648Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan683616Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava233511SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha713293Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739532435