"Irakin ja Levantin islamilainen valtio"..

Tuo pelkkä nimi "Irakin ja Levantin islamilainen valtio" kuulostaa jo itsessään propagandalta. Propagandaksi se selviää kun tutustuu länsipropagandaan järjestön johtajasta ja vaihtoehtomedian esiin nostamaan kritiikkiin hänestä. Muutakin löytyy ja tämä on selvä tapaus taas, tehdystä kriisistä.
366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pyrkivät kuulemma levittäytymään seuraavaksi Lähi-Itään, Israel mukaan lukien.

Äänestä
  • Siis muualle Lähi-Itään...

    Äänestä

  • Eiköhän tässä ole taas kyse tuosta ongelma (Isis) - reaktio (median pelottelu) - ratkaisu (?) kaavasta.

    Ainakin kasaarit voivat näin väittää taas olevansa enemmän uhattuja, joka taas kasvattaa heidän saamaansa avustusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuulostaa propaganda kirjoitti:

Tuo pelkkä nimi "Irakin ja Levantin islamilainen valtio" kuulostaa jo itsessään propagandalta. Propagandaksi se selviää kun tutustuu länsipropagandaan järjestön johtajasta ja vaihtoehtomedian esiin nostamaan kritiikkiin hänestä. Muutakin löytyy ja tämä on selvä tapaus taas, tehdystä kriisistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu