Miehen ulkonäkö

ajattelin vaan...

Naiset, mihin seikkoihin kiinnitätte ensimmäisenä huomionne miehen ulkonäössä??? Vartalo, kasvon piirteet, hiukset, silmät jne..

19

5453

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyhmä tyttö

      No ihan ensiks kokonaisuus, siis pituus ja hartiat. Ja joku määrittelemätön juttu, oiskohan se hartioiden asento. Tai ryhti. Ja pään asento. Sitten ei silmät vaan se MITEN katsoo. Ja kädet on tosi tärkeät! Ja käsivarret. Ja leuka. Ja ne rypyt silmäkulmissa, siis nehän on ihan magneetit.

      • Niina 23v

        Voi että mä rakastan hymyileviä iloisia miehiä :) Myös siisti pukeutuminen ja ystävällisyys saa mut katselemaan ;)


    • nuori nainen

      Enpä tiedä mihin kiinnitän miehessä huomion, kai ne on kasvot ja yleinen käyttäytyminen. Jos mies on aivan upean näköinen, mutta käytökseltään aivan kamala, niin ei sellainen ainakaan muhun iske. Seksikkäintä miehessä on kädet ja niska ja tietenkin kokonaisuus ratkaisee.

    • nainen

      Mitä niinkään ulkonäöstä, kunhan on tyyliä, se on tärkein!!

      • Pekka

        Mulla on täysin pettämätön tyylitaju. Aletaaks oleen? :)


    • Friikki

      Mulla on joku pakkomielle käsistä. Eli sormet pitäisi olla lyhyet ja paksut, kämmenet isot ja pyöreät. Kynnet hoidetut mutta ei liian huolitellut. Eli kynnet on leikattu, ei viilattu eikä varsinkaan järsitty. Kynsinauhoja ei ole revitty, mutta ei haittaa jos muuten ovat vähän rikki. Tiedän kyllä että kuulostaa sairaalta, mutta unelmahan se vain on, enkä odotakaan että se toteutuisi. Enkä juokse karkuun, vaikka kädet olisivat pienet ja pitkäsormiset! Mutta jos kädet on seksikkäät, niin kyllä se antaa aika paljon anteeksi esim. luonteesta tai käytöksestä.

    • nya

      hiuksiin ja kulmakarvoihin!:D

      • minä!

        kiinnitän huomiota asenteeseen! asenne tulee ilmi ilmeistä, ryhdistä, tyylistä. avoin ilme, selkä suorassa ja tyylipisteitä tulee jos asenne huutaa rok rok! musta siisti tukka. oma mies paras mies! :D


    • pilkottaa makuuhuone

      ilmeet ja eleet ovat myös ulkonäköä tai ehkä enemmän persoonaa...pitää olla sudenkatse ja muutenkin ok eikä mikäään runkkumies

    • Blender

      Vaateliikkeissä löytää sopivia vaatteita, kun olen harteikas ja kaula ei ole mikään ohut torvi. Samoin housuissa tuuppa olemaan liian pitkät lahkeet (olen 176cm), mutta ne voi korjata.

      Ärsyttää suunnattomasti mennä jonnekkin vaateliikkeeseen, kun ennalta näkee jo vaatteen mallista, että ei istu meikeläiselle, hartioista ottaa aina kiinni. Vaateliikkeitten seinällä olevat miesmallit ovat mitä yleisemmin siroja italo(makaroni)mies malleja =(

      Voi kiesus, kun meni Dressman liikeeseen ostamaan pukua serkkuni häihin! Hitto että mulla oli haskaa, yleensä ne takit päällepantuani muistutin jotain kyttyräselkäistä palveliaa, kun hartiat oli niin minimaalisesti mitoitettu. hahahah! :D...

      Mutta sitten yhdestä pienessä kaupungissa siskoni mies sanoi että mene yhteen vaateliikkeeseen, voi jee! Se oli miesten vaateliike sanan varsinaisessa merkityksessä =) Myyjä heppu tuli heti mittanauha kaulallaan tervehtimään ja sano, että mitä sais olla, sopiva puku löytyi kuin valettu!

      Että tämmöstä!

      • tämä

        Tämä oli varmasti vastauksesi kysymykseen.. DressMan pitää miehen olla


    • tyty

      No sehän on pylly :)

    • >typykkä<

      eka tietenkin kokonaisuus(ryhti,miehekkäät hartiat

    • tähtisilmä (blue)

      ja nätit silimät, ja vähän mahaa.. Ja se katse, kun se kahtoo niin mä oon ihan sekasi

    • ihastuilija

      Ensimmäiseksi kiinnitän huomiota aika paljon siihen miten mies liikkuu eli onko hyvä ryhti ja katseleeko ympärilleen avoimesti jne. Vaikka mies olisi kasvoiltaan hyvännäköinen niin jos hän kulkee ujon/pelokkaan näköisesti hartiat lysyssä niin se on iso miinus! Hyväryhtisesti liikkuva ja ympäristöään kiinnostuneena tarkkaileva mies kertoo minulle olemuksellaan olevansa avoin ja omaavansa hyvän itsetunnon. Sellaisen miehen minä haluan!

    • Myy

      ..NENÄ! Kiinnitän ekana katseeni nenuihin, ei saa olla kyömy tai liian iso tai liian pieni tai vino eikä pysty. Oon tosi tarkka tuon nenän suhteen. Tottakai peppua tulee katsottua ja silmiä, mutta ekana kuitenkin tuota nenää.

      • Sinna

        En voi kiinnostua miehestä, jos sillä ei ole pitkiä hiuksia.


    • jokumiesvaan

      No treenaavana miehenä voi kertoa et ei mulle ole ollut mitään hyötyä leveämmistä hartioista naisten suhteen.. moni nainen kyllä varmasti pitää minua jo ehkä liiankin lihaksikkaana. Ketkä nyt sen edes huomaavat, kun pidän aika lailla kuitenkin vaatetta päällä ollakseni niin kuin muutkin, koska en treenaa naisia varten vaan itseäni varten, romujen nostelu on ihan kiva harrastus. Et tsemppiä vaan normaalivartaloisillekin :)

    • Ayin

      Silmät. Silmissä tulee olla eloa, hymyä, naurua, lämpöä.... niin monilla on 'kuolleet' silmät, että ihan pahaa tekee.

      Hymy. Aito, sydämen sopukoista kumpuava hymy kaunistaa jokaisen kasvot. :)

      Takapuoli. Jos nyt takaapäin sattuu näkemään. ;) Pyöreä pylly on aina plussaa... :)

      Kasvot... jaa, jostain syystä olen huomannut, että ns. feminiinimmät miehet miellyttävät silmääni. Siis miehet joilla on pyöreähköt kasvot. Kirveelläveistetyt kasvot eivät ole miellyttävät syystä tai toisesta...

      Kuitenkin kokonaisuus ratkaisee. Persoonallisuus ulkonäössä. Näyttää siis itseltään eikä miltään tehdyltä tusinatuotteelta.

      Mies, joka viihtyy itsessään on aina miellyttävä näky vaikka ei mikään mallipoju olisikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6023
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2833
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe