Söin Piimax C biotiinia jonkin aikaa, noin puolen purkin verran. Alkuun tehosi hyvin, mutta jossain vaiheessa huomasin hiusten alkaneen ohentumaan. Jossain vaiheessa ponnari oli enää ohut häntä ja päätin lopettaa kuurin. Onko muilla tullut samanlaista ongelmaa Piimaxin kanssa ja miten ootte saaneet vanhan tuuheuden takaisin?
Millaisia on muiden mielipiteet Piimaxia kalliimmista tuotteista Evoniasta ja Priorinista?
Millaisia on muiden mielipiteet Piimaxia kalliimmista tuotteista Evoniasta ja Priorinista?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hiusten lisääntymistä, pituuskasvua tai paksuutta EI voi lisätä millään lisäravinteella.
Ihan oikeesti, EI voi.
Jos näin olisi, niin meillä olisi kaikilla paksut hiukset napaan asti aivan varmasti, mutta kun ei ole. Ja missähän ne kaikki pitkäkyntisetkin ovat?
Älä laita rahojasi humpuukiin.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/hius.htm
Voit todellakin kokeilla kaikenlaisia lisäravinne juttuja, mutta niiden vaikutus usein on minimaalinen tai täysin 0. Ne joille ne ovat auttaneet vain pitävät niistä niin kovaa meteliä että kaikki luulevat että niillä on hyväkin teho.
No nyt on pakko sanoa että voi.sen kuin kokeilet apteekin priorin ekstraa,ja kyllä se vain auttaa. 2kk.käyttö saa jo paljon parannusta aikaan. jos hiukset on kovin ohuet voi odotellessa käyttää "ihmekuituja".Usea valmistaja Esim. rapunzell ;magic fibres.
Toisin kuin yleisesti luullaan, esimerkiksi kalsiumin tai piivalmisteiden nauttiminen ei terveellä ihmisellä paranna kynsien tai hiusten laatua tai rakennetta.
Mulle kampaaja kertoi, että liiallisen kalsiumin saannin seurauksena kalsium alkaa kerääntyä hiustuppeen ja aiheuttaa hiusten lähtöä. Ei ole mitään järkeä syödä lisäkalsiumia jos juo 8 dl maitoa/vrk. Se on vaan neljä pientä lasia päivässä.
Priorinista on oikeasti apua, tukka kiiltää, tuntuu terveemmälle ja vahvemmalle. Tulokset eivät tule hetkessä, vaan näkyvät vasta jotain parin kuukauden käytön jälkeen. Kallistahan se on mutta mieluummin maksan ja saan hyvinvoivan tukan.
Parissa kuukaudessa ei ihmeempiä näy mutta hiusten lähtö kyllä vähenee. Uusi kasvu voi olla sitten vahvempaa.ehkä vuoden käytön jälkeen voi sanoa jotain.kevenikö kukkaro vai auttoiko priorin oikeasti
Liika maidon kalsiun kerääntyy verisuoniin ja pehmytkudoksiin ja aiheuttaa kaikkea ikävää sairautta.
Kaveri menetti toisen munuaisensa, kun söi kalkkia purkista jonkun markkinamiehen huputuksen takia.
Munuaiskivet tuhosivat toisen munuaisen, koska lääkärit eivät tutkinee mahdollista munuaiskiviongelmaa.
Onneksi ei mennyt molemmat,koska siihen kuolee, jos et siirrettä saa ja harva saa.
Priorinilla ei ehkä parissa kuukaudessa saa radikaalia muutosta aikaan. Pari vuotta Priorinia syötyäni ovat muutkin huomanneet muutoksen. On tultu kyselemään mitä käytän kun aiemmin kuiva ja hamppuisen oloinen tukkani kiiltää ja on paksumman näköinen.
Ehkä tulos näkyy selvemmin jos lähtötilanteessa tukka on oikeasti huonokuntoinen niin kuin minulla.
Maito on vasikoille ei ihmisille.
Irtoaako tukka? 17 yleistä syytä hiustenlähtöön
http://www.studio55.fi/terveys/article/irtoaako-tukka-17-yleista-syyta-hiustenlahtoon/4279312
Kalsiumia kertyy verisuoniin liiallisen kalsiumin saannin sekä liian vähäisen C- ja D-vitamiinin, magnesiumin sekä K2-vitamiinin saannin vuoksi.