EU OLLUT SUOMELLE"LOISTOBISNES"

Rahat vienyt,ja nyt Venäjänkin vienti häviää.

Auttaiskos se,jos liityttäis Natoon?

Ei muuta,täytyy lähtee lenkille,Twiittaillaan
675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuse huiluus homo !

Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

Mitkä rahat se EU muka on vienyt?

Kylläpä siinä oli taas idioottimainen aloitus palstan vasuripersulta.

Äänestä
  • Joo,kyllä nettomaksaminen on ollut Suomelle kunnia-asia.

    Ja nyt "ryssitään" vielä Venäjänvientikin,Because EU says.

    Onneksi tapahtu ennen vaaleja,terv.KOKOOMUKSELLE,
    Vitu,n valopäät

    Äänestä

  • waler. kirjoitti:

    Joo,kyllä nettomaksaminen on ollut Suomelle kunnia-asia.

    Ja nyt "ryssitään" vielä Venäjänvientikin,Because EU says.

    Onneksi tapahtu ennen vaaleja,terv.KOKOOMUKSELLE,
    Vitu,n valopäät

    EU ja USA yhdessä ovat heikentäneet elintarvikkeiden laatu gmo-tuotteillaan, joten ei tarvitse ihmetellä Venäjän laatuvaatimuksia. EU nöyristää länteen (USA) ja pyllistää itään (mm. Venäjälle). Oli kyseessä sitten ulko- ja turvallisuus-, maatalous- tai aluepolitiikka, sote-uudistukset tai koulutusuudistukset.

    Nettomaksaminen jatkuu ja voimistuu koko ajan, kuten velkakello.fi tikittää yhä voimakkaammalla vauhdilla. Ulkomaankauppa vaikeutuu päivittäin, kun euron arvo nousee jatkuvasti ja USD on jo pohjamudissa. USA hajoaa ensin, sitten EU. Myöhemmin Venäjän imperiumi palaa maailmankaikkeuteen.

    Kannattaa toivoa, että saadaan kokoomus pois eduskunnasta, mutta Amerikassa McKinsey ja Tieto Oyj väärentävät vaalituloksia, kuten aikaisemmissakin vaaleissa.

    Äänestä

Sieltä tulee ensiviikolla luultavasti kokkaritaloustutkimuksen
teettämä kysely,jossa kokoomuss on kasvattanut johtoaan
keskustaan kaikesta huolimatta.

Alkaakohan tämä FANTASTINEN auetta jo sinisilmäisillekkin,
että näin ei voi jatkua.

Äänestä

Tämähän on sitä fantasiaa rahaa palaa ja kansa laskut maksaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


waler. kirjoitti:

Rahat vienyt,ja nyt Venäjänkin vienti häviää.

Auttaiskos se,jos liityttäis Natoon?

Ei muuta,täytyy lähtee lenkille,Twiittaillaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu