Miehet vastatkaa

Poikaystävä jätti ja sanoi,että ei halua seurustella mutta haluaisi olla ystäviä,ja noin kuukauden kuluttua käyttäytyy niin kuin olisi halunut taas alkaa seurustelemaan.Minä itsekin haluan seurustella hänen kanssa,koska rakastan häntä, mutta en vaan tiedä miten minun pitäisi suhtautua hänen käytökseen. Pitäiskö kysyä suoraan häneltä vai tarvitseko odottaa vähän aikaa?
81786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ees taas, ees taas, tiellä taistojen. Kysy häneltä suoraan pitäsikö sinun odottaa vähän aikaa.

- Adolf -

Äänestä

Kerran poikki - katkee samasta paikasta. Ei mitään saumaa hitsata enää uuden veroiseksi.

Äänestä
  • ...joskus saumasta tulee kestävämpi ja murtuminen tapahtuukin ihan toisesta kohtaa.

    Äänestä

  • Hitsari kirjoitti:

    ...joskus saumasta tulee kestävämpi ja murtuminen tapahtuukin ihan toisesta kohtaa.

    Turhaa ajan pelausta. Kun vaihtaa kerralla uuden priima osan, ei tarvitse miettiä ja murehtia, mistä seuraavaksi naksahtaa.

    Äänestä

itse olen sinkkuna sitä mieltä että voisit antaa välillä muillekkin!
näin ajateltuna minunkin mahdollisuudet kasvavat ainakin ojasen laskuopin mukaan!

(tarkoitus oli valoittaa kuinka useat pojat ajattelevat kommentoidessaan kysymystäsi)

odota vähän aikaa ja laita sitten roudan kotiin ajama porsaasi kunnolla tenttiin sekä vähintään ruusupuskan kanssa ja polvillaan rakkautta vannomaan!

Äänestä

Ehkä kaverin sinkkuelämä ei ole ottanut samanlaista tuulta kuin teevee-sarjoissa? Parisuhteessa moni asia on eri tavalla kuin sinkkuna. Selvitä onko kaveri vain sitä vailla? Mieti jättääkö hän sinut kuin vanhan tavaran, kun jotain "parempaa" tarjotaan? Miehet / pojat osaavat olla sellaisia...

Done that, been there...

Äänestä

piparin kuvat!

Olen muiden kanssa samaa mieltä. Huvit voittavat taas kun arki tulee vastaan...poikaystäväsi on poikanen vielä : (

Äänestä

Se on kerrasta poikki. Mä voisin oikeastaan lyödä sinun kanssa melkein vetoa. Jos palaatte yhteen niin vähän ajan päästä se on sama homma. Juupa eipäs leikki vaan jatkuisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miss_scandinavia kirjoitti:

Poikaystävä jätti ja sanoi,että ei halua seurustella mutta haluaisi olla ystäviä,ja noin kuukauden kuluttua käyttäytyy niin kuin olisi halunut taas alkaa seurustelemaan.Minä itsekin haluan seurustella hänen kanssa,koska rakastan häntä, mutta en vaan tiedä miten minun pitäisi suhtautua hänen käytökseen. Pitäiskö kysyä suoraan häneltä vai tarvitseko odottaa vähän aikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu