Moi! Oon 12 v tyttö ja täytän pian 13. Alotin kesällä käyttämään ripsaria, koska en esimerkiksi tiedä miten ripset taivutetaan tai silleensä you know. Eli ei oo hirveenä mitään meikkikokemuksia niin olisko teillä jotain meikkivinkkejä aloittelijalle? Ja ehkäpä jotain tuotesuosituksia? :) kiitti jos vastaatte :)
Vastaukset 1
- 15+2
Hello :D Iteki alotin sun ikäsenä meikkaamaan, ja sillä uralla jatkanu tänne 18 ikävuoteen asti ni voisin sulle pari neuvoa antaa ;D
- Yves Rocheria suosittelen, koska ne on paitsi halpoja, on ainakin itellä ollu myös laadukkaita. :) Ja ei oo testattu eläinkokein!
- Jos haluat taivutella ripsiä, nii kandee aluks ostaa vaa sellanen mitä saa alle vitosella jostain halpahallistaki :'D Sitte myöhemmi, mikäli koet tarpeelliseks, voi hankkia myös lämmitettävän tai sellasen joka taivuttaa vaan osan. Itte oon pärjänny ihan sellasella halvalla ihan tähänki päivää asti. Niin ja, mikäli haluat että se taivutus myös _pysyy_, käytä veenkestävää ripsaria. Itellä jos laitan normaalia ni kohta ne on taas tikkusuorat.
-Ota meikkivoide astetta vaaleampana kun oma ihosi, ja testaa sormenpäihin. KUKAAN ei näytä hyvälle liian tummassa meikkivoiekerroksessa D: Hrrh.
Ja sitten haluan jakaa vinkin!! Tää on saanu mun ihon suorastaan hehkumaan valoa ja täydellisyyttä meikattaessa!! Vaikka mullakaan ei ikävä kyllä oo ihan puhas iho, mutta.
1. Peskää naamat jollain niillä kasvojenpesu aineilla
2. Jottai kasvovettä siihen
3. HUOM!! Laittakaa Lumenen kirkastavaa tehohoitoa (Vitamin C Bright Skin Radiance Nectar). Löytyy samalta hyllyltä kun kaikki yövoiteet ja silmänympärysvoiteet jne.
4. Jotain kosteusvoidetta päälle
5. Laitatte sitte normaalin meikin, eli mitä nyt meikkivoiteet, puuterit, silmänalusen peittovoiteet jne. :D
Lopputulos kymppiluokkainen verrattuna "tavalliseen" :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791259
- 751073
- 94918
- 48783
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72747Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko81688Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40673IS Viikonloppu 25.-26.7.2026
Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin68626- 28625
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46609