Hamas haluaa lopettaa tulitauon ,taas!

Pitihän tuo arvata, nuo rättinaamat (ks.kuva) eivät pysty olla edes muutamaa
päivää sotimatta!
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288723172300.html
Tämä pitäs nyt huutaa maailmalle, kattokaa nyt kuka ei halua
rauhaa.
359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Empä kehtais mennä marssimaan noiden puolesta.
Päässä täytyy olla vikaa, pahemman kerran.

Eihän tuo ylitä uutiskynnystä, mutta kun israel vastaa se ylittää.

Äänestä
  • Huomenna taas pitäisi olla stadissa mamujen ja vihervasureiden miekkari. Ei niillä ole mitään moraalia.

    Äänestä

  • jatkuu huomenna kirjoitti:

    Huomenna taas pitäisi olla stadissa mamujen ja vihervasureiden miekkari. Ei niillä ole mitään moraalia.

    Hamas estää paikallisia ihmisiä elämään normaalia elämää.
    Niinkuin nyt tässä taas. USA,n pitäs auttaa Isreaelia hävittämään
    Hamas maailmankartalta, mikä tosin tuntuu mahdottomalta.

    Tähän taas sopii sanonta Hamas suojelee aseitaan ihmisillä ja
    Israel suojelee aseilla ihmisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sotahullut kirjoitti:

Pitihän tuo arvata, nuo rättinaamat (ks.kuva) eivät pysty olla edes muutamaa
päivää sotimatta!
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288723172300.html
Tämä pitäs nyt huutaa maailmalle, kattokaa nyt kuka ei halua
rauhaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu