Tätä foorumia lukiessa ei voi kuin ihmetellä mikä suomalaisten naisten päässä viiraa? Kysellään kilvan, että mitä teen kun mieheni hakkaa minua. Hyvä luoja tätä typeryyttä! Luuletteko että se apu täältä keskustelupalstalta löytyy? Lähtekää nyt jo äkkiä tollasista suhteista. Loppuu väkivalta kummasti. Itselläni oli ennen väkivaltainen mies. Aina kun se joi, alkoi riehuminen. Keksin sitten jauhaa pari zyprexaa ja laittaa jauheen kaljapulloon jonka mies joi. Ei kauan riehunut kun uni vei jo mennessään. Loppui riehuminen. Sitten tajusin lähteä suhteesta. Jos mies pelottelee, että tappaa jos lähdet lätkimään niin toimi näin: Sano ihan normisti että lähdet kaupassa käymään tai ole vievinäsi roskat. ÄLÄ PALAA vaan ota kintut allesi. Mene ystävän tai sukulaisen luo, turvakotiin...mihin vain, vaikka kuusen alle jos et muuta keksi. Sua, nainen, hakataan tasan niin kauan kuin annat hakata.
Mikä teitä naisia vaivaa?
2
224
Vastaukset
- hytikilo
Niin, ja koville näyttää ottavan sitä jätettyä miestä kun se "hullu ruma akka, joka ei kelleen kelpaa" lähteekin eikä tule takaisin. Kesti kaksi vuotta ennenkuin ex tajusi että hän todella jäi lehdelle soittelemaan. Siihen tarvittiin kyllä apua niin virkavallalta kuin tutuiltakin, mutta uskoi lopulta (kun sai itse sitä samaa herkkua mitä tarjoili ex-tyttöystävälleen muutaman kerran).
- lusikat jakoon
Totta. Mielestäni sen muutaman kerran jälkeen pitäisi keskustella asiasta (viimeistään ja vakavasti) ja jos mies on halukas muuttumaan ja hakemaan apua tilanteeseensa, voisi parisuhdetta miettiä jatkavansa. Jos taas tilanne ei muutu miksikään on vain parasta ottaa jalat alleen. Miehiä jotka eivät lyö tai käytä muunlaistakaan väkivaltaa kun on olemassa moniakin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse53727SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933629Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1293375Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713342Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202196Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251778- 341545
- 321471
- 921413
- 151333