Miesystäväni kanssa on riitoja tämän tästä ja aina oon koittanu sopia, kunnes tulee taas. Yksin en kyllä riitele hän siinä yhtälailla mukana.
Saan aina syyt, että mun vika kaikki ja mä sitä ja tätä.
Miehessäni ei tietenkään ole vikaa yhtään ja on loukannu yhtälailla jun
minäkin häntä. Hän on nyt tehnyt sellaista mikä loukkas minua suuresti
Ei pettämistä mutta jotain muuta. Ero on varmasti tulossa ja tietysti ottaa koville, kun rakastan kuitenkin häntä.
Hän tietää heikot kohtani ja osuu ja uppoo hyvin niihin.
Syytä tietysti on minussakin ja paljon, mutta mies väittää
että hänessä ei ole vikaa millonkaan.
Riitoja on ja sovitaan ja riitaa tulee
2
200
Vastaukset
- aaavan
Jotenkin niin tuttua. Niin on meilläkin vähän vastaavaa.
Mies kokee, että hän saa tehdä näin ja kukaan oo valittanu ennen ja miksi muuttaa tekemisiään toisen takia.
Ei hyvänen aika ei kokonaan pidäkään, mutta mikä parisuhde on sellanen, kumpikaan ei osaa luopua omista jutuistaan yhteisen hyvän asaian puolesta. Miksi on niin tärkeetä, ettei voi tulla vastaan.
Millai yhteinen elämä voi jatkua, jos toinen saa tehä mitä huvittaa
mitkä ne pelisäännöt oikein on?
Eikö parisuhteen eteen pitäisi kummankin luopua jostain ja ottaa huomioon toinen - Jussijussijussijussi
Ei tuohon voi sanoa kuin että keskustelkaa ja yrittäkää sopia joku kompromissi. Ellei sopia voi tai se ei auta, kannattaa miettiä, onko hän oikea henkilö jakamaan kanssasi elämää. Toista ei voi muuttaa, itse olet vastuussa omasta elämästäsi ja onnellisuudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011621
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581031Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11790Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t267782Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75727Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721