Miesystäväni kanssa on riitoja tämän tästä ja aina oon koittanu sopia, kunnes tulee taas. Yksin en kyllä riitele hän siinä yhtälailla mukana.
Saan aina syyt, että mun vika kaikki ja mä sitä ja tätä.
Miehessäni ei tietenkään ole vikaa yhtään ja on loukannu yhtälailla jun
minäkin häntä. Hän on nyt tehnyt sellaista mikä loukkas minua suuresti
Ei pettämistä mutta jotain muuta. Ero on varmasti tulossa ja tietysti ottaa koville, kun rakastan kuitenkin häntä.
Hän tietää heikot kohtani ja osuu ja uppoo hyvin niihin.
Syytä tietysti on minussakin ja paljon, mutta mies väittää
että hänessä ei ole vikaa millonkaan.
Riitoja on ja sovitaan ja riitaa tulee
2
158
Vastaukset
- aaavan
Jotenkin niin tuttua. Niin on meilläkin vähän vastaavaa.
Mies kokee, että hän saa tehdä näin ja kukaan oo valittanu ennen ja miksi muuttaa tekemisiään toisen takia.
Ei hyvänen aika ei kokonaan pidäkään, mutta mikä parisuhde on sellanen, kumpikaan ei osaa luopua omista jutuistaan yhteisen hyvän asaian puolesta. Miksi on niin tärkeetä, ettei voi tulla vastaan.
Millai yhteinen elämä voi jatkua, jos toinen saa tehä mitä huvittaa
mitkä ne pelisäännöt oikein on?
Eikö parisuhteen eteen pitäisi kummankin luopua jostain ja ottaa huomioon toinen - Jussijussijussijussi
Ei tuohon voi sanoa kuin että keskustelkaa ja yrittäkää sopia joku kompromissi. Ellei sopia voi tai se ei auta, kannattaa miettiä, onko hän oikea henkilö jakamaan kanssasi elämää. Toista ei voi muuttaa, itse olet vastuussa omasta elämästäsi ja onnellisuudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820