vahvinnais kisa

mister joku

Kyllä käy sääliksi näitä naisia jotka osallistuivat 2014 vahvin naiskisaan kun tiedän että ainakin yksi on syönyt muutakin kuin kaurapuuroa.Eikä taida olla ainoa.Kyllä katuvat 10 vuoden päästä.

5

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3 + 20

      Näinhän se varmaan on, että katuvat, mutta kun he ajattelemattomuuttaan elävät vain tätä päivää.

    • "Kyllä käy sääliksi näitä naisia"

      Miksi sääliä koska jokainen tietää mihin leikkiin lähtee.

      "ainakin yksi on syönyt muutakin kuin kaurapuuroa"

      Onko muun kuin kaurapuuron syöminen terveellisempää miehille?

      "Kyllä katuvat 10 vuoden päästä"

      Ja varmaan katuu moni mieskin naisten ohella koska kaikki eivät saa kierrettä poikki. Ex-miesystäväni (erään vuoden Sm-vahvinmies) eräs läheinen oli yksi jonka kierre päätyi itsemurhaan kun mies alle nelikymppinen.

      • puntti-juntti

        Vaikka ei itse välitä elämästään ja on valmis kuolemaan nuorena, aina on niitä, joita se koskettaa. Jos on lapsia, tuntuu aika hölmöltö lähteä leikiin mukaan. Lapset eivät ymmärrä sitä ja kokevat tietysti vanhemman poismenon raskaammin.

        Minulta meni veli noissa leikeissä ja se on koskettanut minuakin kovasti. Yritin vuosia puhua, että lopettaisi, mutta ei päässyt niistä eroon.
        Tauolla meni viinaa sitten reilusti ja putki katkesi aina uuteen roinakuuriin.

        Olen itse harrastanut voimailua, mutta ilman hormoonia. Vaikka ikää on liki 60, treenailen vielä "poikien" kanssa samoilla painoilla. Mainitsit tuon siksi, että ilman horkkakin voi pysyä kunnossa ja kauan, jos paikat kestää. Ei ne olisi kestäneet, jos treenipainoni olisivat olleet 1.5 kertaiset. Joo tiedän senkin, että treenipainojen ei tarvitse olla isoja, kun voisilmä on puurossa.

        Miettikää hyvät nuoret, kannattaako valinta tehdä isojen lihasten toivossa. Punttia voi nostella ja saavuttaa suht hyviä tuloksia, mutta muu elämässä on paljon tärkeämpää, esimerkiksi terveys, treenikaverit, vaimo ja lapset. Niiden eteen panostaminen näkyy vanhanakin, lihasten eteen panostaminen valitettavasti haihtuu ikääntyessä.


    • protskuja--

      No onhan se hyvä syödä muutakin kuin kaurapuuroa. Aika yksipuolinen on ravinto, jos vetää pelkkää kaurapuuroo joka päivä.

      kaurassa ei oo paljoo proteiinia, jota tarvii, jos harrastaa voimalulajeja.

      • "No onhan se hyvä syödä muutakin kuin kaurapuuroa"

        Juujuuu...

        Onhan sitä toki syöty muutakin kuin huttua....huttu on kuitenkin tämänkin aamuinen koht´ valmis.

        Penkkasin 46 veenä esim. 10x60kg-2x8x60kg....siis ei vajaita kuitenkaan. Nykyään on penkkaamiset jo takanapäin.
        Koht` lähden Liikuntamyllyyn ja teen siel` esim. rinnallevetoja kyykyn kera, takakkyykkyjäkin....pienet on painot nykyisin mut` veri vetää vaan salille.

        Leposykekin on mukavast` viel` alle viidenkympin...kiitos siit` esim. fillaroinnil`...

        Polkka/jenkkaamiset sujuu viel` kevyest``...kun aloittaa päivän hutulla!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2426
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2046
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1667
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1533
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1467
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      1006
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      947
    Aihe