Saan varmaan haukut aloituksella, mutta menkööt. Olen ehkä ihastunut erääseen mieheen. Olemme tavanneet kaksi kertaa ja viihtyneet hyvin toistemme seurassa. Viikonloppuna kuitenkin päädyimme sänkypuuhiin, kun molemmat olivat viihteellä. Pilasinkohan kaiken tällä? Pitääköhän mies minua nyt helppona? Aamulla mies oli ihana ja aamupalaaa syödessä halailimme ja hän tarttui minua käteen ja suukotteli. Lähtiessä vaihdoimme kuitenkin vain suudelmia.. Parit viestit olemme vaihtaneet tämän jälkeen (miehen aloitteesta). Emme kuitenkaan sopineet enää mitään, vaan hän kertoi, että hänellä oli kivaa yms. Pointtini on ehkä kysyä, että voiko yhden yön jutun erottaa muusta esimerkiksi miehen käytöksen perusteella, eli miten oli kanssani aamulla?
Kiitos asiallisista vastauksista.
Kiitos asiallisista vastauksista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei voi. Jos mies ei halua enempää kuin seksiä, niin nyt olet ainakin saanut sitä häneltä. Toivottavasti se oli hyvää. Jos mies haluaa enemmän niin sitä on tiedossa jatkossakin ;) Ja jos hän on niin vanhanaikainen, että naisen ei sovi hänen mielestään mennä sänkyyn nopeasti, niin et menettänyt hänessä yhtään mitään.
On jo korkea aika, että naiset tekevät niitä asioita, mitä he _itse_ haluavat, sen sijaan että miettisivät mitä heidän miehen näkökulmasta on sopivaa tai epäsopivaa tehdä. Kun ehkäisystä huolehditaan niin seksi on luonnollinen osa kahden aikuisen ihmisen tutustumisvaihetta.
Jos mies ei halua enempää, niin tuskin se johtuu naisen mistään "helppoudesta" vaan siitä ettei hän alun perinkään halunnut naisesta muuta.
Osa suhteista alkaa jopa ensimmäisestä yhteisestä yöstä. Et hävinnyt tarkasteli asiaa miltä kantilta tahansa - jos harrastit seksiä liian nopeasti, sillä tavalla ajatteleva mies ei mikään häviö edes ole. Jos taas seksi oli hänenkin mielestään hyvässä ajankohdassa niin pelkkää plussaa.
Ei huolta vaan ota kokemuksena ja katso miten asia kenties etenee :)
Pidä kuitenkin siitä huolta, että jos sinulla on tavoitteena suhde niin älä ajaudu siihen, että olet miehelle vain pelkkää seksiä viihteelläolon jälkeen.
Niin. Et varmaan mitään menettänyt jos kaikki menee hyvin. Jos haluat suhdetta ja mieskin haluaa suhdetta. Ja molemmat haluavat seksiäkin. Sittenhän te olette jo päässeet hyvin alkuun.
Jos mies on jo lähettänyt viestiä, yms. niin luultavasti haluaa enemmänkin kuin yhden yön. Mutta voi tietysti olla että ei halua enempää kuin panosuhteen.
Ainoa ongelma mikä sinulla on nyt, on se, että et voi oikeastaan mistään helposti tietää että haluaako mies suhdetta vai pelkkää seksiä. Voi olla todella vaikeaa yrittää peruuttaa pois seksin harrastamisesta takaisin pelkkään muuhun yhteiseen ajanviettoon nyt kun olette jo sellaista tehneet. Mies tulkitsisi sen varmaan niin että pidit seksiä hänen kanssaan huonona ja sen takia et haluakaan enempää. Ellet onnistu kommunikoimaan asiaa oikein.
Joten nyt luultavasti jatkatte ehkäpä sitten seksisuhteessa, ja toivoa sopii että jos olet miehelle vain seksisuhde etkä potentiaalinen kumppani oikeaan suhteeseen, niin saatte asian selvitettyä keskenänne ettei toinen halua enemmän kuin toinen - ja jompi kumpi joudu pettymään. Mutta tätähän se kaikki tapailu ja suhteet on. Välillä onnistuu, välillä ei.