Kaikki nyrkkeilykeskustelut siirtyvät Suomi24:seen

ELIS ASK EMERGENCY POWER

BOXING.FI FOORUMI NÄKYY OLEVAN ALASAJETTU SUOMINYRKKEILYN TAVOIN.

MYÖSKÄÄN AM.NETISSÄ EI ENÄÄ OLE FOORUMIA. FINNISH BOXING HILJENI SAMOIN.

SAMAAN TAPAAN KUIN ENTISET MAXIN LÄHETYKSET SIIRRETTIIN 15 EURON STRIIMIKSI, MYÖS KESKUSTELUPUOLTA YKSINKERTAISTETAAN.

JATKOSSA LÖYDÄT SUOMI24:SELTA NIIN KOISTISET, FORSTTÖMIT, TAAVITSAISET KUIN ANKARDOTKIN!

KAIKKI KESKUSTELU KESKITETÄÄN TÄNNE MAHTAVALLE PALSTALLE!!!!

21

1301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ElisAsk

      Itse hankin kaiken informaation kaikesta nimenomaan Suomi24 palstoilta

      • Finland 24 Boxing

        Kyseessä on Tatlin MM-ottelusta johtuva ilmiö.

        Ottelu poikii keskustelua niin laajalti, että kaikki on keskitettävä tänne.

        Suomi24 tuo verkkopresentaationa MM-ottelun sinne missä ystäväsikin ovat.

        Tatlin ja Abrilin legendaarinen taistelu maailman herruudesta - ennakko- ja jälkipuinnit hehkutuksineen tarjoaa suomi24 nyrkkeilyosioineen!

        Terveisin,

        Tatu "Journeyman" Kyläkallio, key account manager
        Sani-Leena Jouppinen, presentation manager
        Timo Ahvenhuhta, nyrkkeilijän isä
        Pentti Hirvonen, suomi24 nyrkkeilykriitikko
        Reijo Somppi, nosturiautoilija


    • ikämies kulmassa

      Hieno homma., täältä löytyy varmaan tästä lähtien kaikki sisäpiirin tieto, sekä kenties treenineuvotkin omaan harjoitteluun?

      • Finland 24 Boxing

        Pyrimme tekemään rakentavan suunnitelman verkkopresentaatiomme versatiilisuudesta. Tarkoitus on sopia asiat niin, että jatkossa kaikki nyrkkeilyuutisointi tapahtuu tätä kautta lähtökohtaisesti.

        Finnish Boxing- sekä Ammattinyrkkeily.net foorumit ovat passivoituneet juuri suomi24:lle virranneen aivotulvan myötä. Nämä nyrkkeilymediat kärsivät työvoimapulasta, samalla kun meillä on jo liikaakin henkilökuntaa.

        Kuten olette huomanneet, Boxing.fi keskeyttää kaikki juttusarjansa ja unohtaa kaikki lupauksensa. Me emme jatka tätä perinnettä. Tuomme Tatlin MM-ottelun ja Heleniuksen möreän äänen verkkopresentaationa tälle foorumille!

        Riveissämme seisovat kaikkein parhaat kirjoittajat. Kuten Matti "Masa" Kelo, Reijo Somppi, Antti L-K, Tuomas Vähä-Köyri, Professori Augustin, Dosentti Kari Valdemar Mäkynen, Lisensiaatti T. Fabritius Selesmaa, Jori Haapasalmi, Nikolai Kodin... ja monia muita.

        Uusi tiimi on taustalla. Nauttikaa kyydistä!

        Loppukesäisin terveisin,

        J. Mäntynen, kameramies
        Finland 24 Boxing Team


    • HinttiPervonen

      Ajan kaivuria, en nosturia, perkeleen nulkit!

    • John Jyrkkä

      JA HETI meni nöösipojiall tittelit ja vellit sekasin. REIJO KEMPPI eikä sompi.

      Sompin Reksa ajo sitä vanhaa lantikkaa kännissä, oli töissä satamassa lempparina 80-luvun taitteesta. kuoli humerimyrkytyksee nkun söivät poajt kuormasta kun tuli vedeneläviä ciilestä.

    • nikkari

      tuolta lähdekoodista löyty;
      Boxing.fin foorumissa on häiriö, jota korjataan. Tässä voi mennä useampi päivä. Pahoittelut.

      • world boss

        Ei se haittaa, kuiaan ei koske enään pitkälle tikullakaan siihen paska foorumiin. Kaikki nyrkkeilytietous on keskitetty tätä nykyä Suomi-24 nyrkkeily osion alle ja kävijämäärät ovat nousussa. Teamin oma myyrä (Kodin) informoi meitä tasaisin väliajoin vihollisen liikkeistä, näin ollen olemme teitä pellejä aina askeleen edellä.


      • PasiTaavitsainen
        world boss kirjoitti:

        Ei se haittaa, kuiaan ei koske enään pitkälle tikullakaan siihen paska foorumiin. Kaikki nyrkkeilytietous on keskitetty tätä nykyä Suomi-24 nyrkkeily osion alle ja kävijämäärät ovat nousussa. Teamin oma myyrä (Kodin) informoi meitä tasaisin väliajoin vihollisen liikkeistä, näin ollen olemme teitä pellejä aina askeleen edellä.

        Kodin on Mikkelin paras pituuspaskantaja. Munanmittauksessa sai 7.8 löysänä, johtuu Putinin geeneistä.


    • Boxing.fi rules

      Boxing.fi toimii jälleen huoltokatkoksen jälkeen. Kaikki sinne lukemaan Suomen ylivoimaisesti tasokkainta nyrkkeilypalstaa.

    • ------------

      V1ttu tää aloittaja kirjoittelee itseksensä täällä. 9 keskustelua 15.8, ei voi muuta johtopäätöstä tehdä. Tänne on pesiytynyt 1 tai pari hullua, joiden kirjoitukset ei ole edes millään lailla hauskoja vaan ihan selkeitä aivoinvalidien tuotoksia.

      Hyi v1ttu että ärsyttää nää hämärä tyypit.

      • Tuomas_vk

        Aiheutamme sinussa pelkoa vanhus ja se tarkoituksemme. Olemme uuden aikauden supersankareita tai super konnia, riippuu tavasta jolla katsot asiaa. Valvomme yöt, juomme energia juomaa ja spämmäämme valittuja kohteita. Kun viisi aikuista miestä trollaa tosissaan yötä päivää on siitä leikki kaukana.


    • --------

      Kukkakeppi nörtti nynny sä olet, et mikään muu etkä miksikään muuksi koskaan tulekaan.

    • Jope6969

      ...ja kaiken tämän meille kertoo liikaa päähänsä iskuja saanut matkamies, joka yksinään kirjoittelee mielipuolisen blogaajaporukan foorumilla tosissaan.

      • Mie Mahorka Keyser Söze

        hahah, kelasin ihan samaa. Siis tämä ------- on selkeästikkin "Soturin tien" kasvatteja. Tiedoksi sinulle ------- olen harrastanut karatea ja laitan nippuun kaiken mailman painijat ja nyrkkeilijät


    • Anonyymi

      Elis Ask Emergency Power?

    • Anonyymi

      Hyvä että siirtyivät!

    • Anonyymi

      No jos näin ikävästi on niin toivoa sopii, että tämänkin palstan keskustelun taso jotenkin nousisi. Hah hah...!

    • Anonyymi

      Kaikki ketjut on siirrettävä Finnish Boxing-foorumille.

      • Anonyymi

        Kyllä!


    • Anonyymi

      11 vuotta takana uudistusta, eikä loppua näy! Boxing.fi luhistui ja Am.netin Pasi ei ole uskaltanut pitää edes foorumia kymmeneen vuoteen. Kulmassa.fi vaikeni myös. Finnish Boxingilla edellinen viesti vuodelta 2016.

      Tervetuloa taas suomen johtavalle nyrkkeilyfoorumille, Suomi24!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      39
      4568
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2464
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      985
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      111
      850
    6. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      824
    7. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      136
      771
    8. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      760
    9. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      716
    10. Miksi et usko..

      Että oikeasti tykkään susta!? Vähän liikaakin...
      Ikävä
      52
      690
    Aihe