Milloin ja miten ihmiskunnan tuho mahdollinen?

n. kilometrin halkaisijaltaan oleva asteroidi saattaa iskeytyä planeetallemme:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014081618577953_ul.shtml
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Paskapuhetta. Loppu tulee, kun Jeesus tulee. Jumalattomat tuhotaan ja hyvä niin.

Äänestä

Hei-

Ilman muuta tulella maan elämä joskus katoaa. Tulen avulla.
Se tapahtuu kaikkein kätevimmin ja näppärimmin juuri meteorin- meteoriittien avulla.

Maapallon elämän tuho juuri näin on kerrottu tässä mm; 1 Piet 1:21, 2:4, 3:3, Ilm 1:7-8, 1 Kor 15:51-52,
>>>>>>>>>>>>> Tässä : > 2 Piet 3:7-10



Yst. t. Jari Laurila

Äänestä

Daniel 2:
34 Sinun sitä katsellessasi irtautui kivilohkare - ei ihmiskäden voimasta - ja iski kuvapatsasta jalkoihin, jotka olivat rautaa ja savea, ja murskasi ne.
35 Silloin musertuivat yhdellä haavaa rauta, savi, vaski, hopea ja kulta, ja niiden kävi kuin akanain kesäisillä puimatantereilla: tuuli vei ne, eikä niistä löydetty jälkeäkään. Mutta kivestä, joka oli kuvapatsaan murskannut, tuli suuri vuori, ja se täytti koko maan.

Tässä Nebugadnesarin unessahan juuri kivilohkare=asteroidi tuhosi kuvapatsaan eli siis unen selityksen mukaan kaikki kulttuurit maan päältä.

Äänestä

Juuri näin!

Se kivi on hän jonka rakentajat hylkäsivät, Jeesus Kristus joka iskee
sunnuntain pyhittäjien kimppuun, tilemuksessaan

Äänestä

HöpöHöpö!

Maailmojen rakentajien hylkäämä kivi kuvaa juuri alkuräjähdyksessä syntyneitä "avaruuden määrätiedottomia vaeltajia"=asteroideja ja meteoriitteja, HYLJÄTTYJÄ taivaankappaleita.

Jeesus lepää haudassaan ja rauha hänen muistolleen.
Hän itse jopa kertoi opetuslapisilleen, että he pääsevät kerran hänen tykönsä ja todellakin he ovat kaikki päässeet Jeesuksen tykö tuonelaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_10017786 kirjoitti:

n. kilometrin halkaisijaltaan oleva asteroidi saattaa iskeytyä planeetallemme:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014081618577953_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu