Huhhuh, menin ihan sekasin, sydämen kuvat vaan silmissä..

tippalinssissä

Noniin täytyi tulla nyt purkamaan ihan(aa) kamalaa tunnetta johonki ku en kaverille viitti enää jauhaa tästä asiasta, mutta on vaan niin sanoin kuvaamattoman jännä tunne. Lue jos jaksat! :D

Eli siis kyse on eräästä henkilöstä, leikitään nyt että sen nimi on vaikka Matti. Yläaste aikoina oli ihastunut häneen, ja sattumoisin hänkin oli minuun ja hän kertoi sen mulle viestillä. Sen jälkeen viestittely jatkui ja meillä oli jotain pientä sutinaa. No mutta se kesti yhen kesän suunnilleen ja yhteyden pito hiipui kun jotenkin ei nähty toisia enää niin usein ja sutina jäi viestittelyn tasolle, joten yhteistuumin päätettiin lopettaa se homma.
No ehkä muutama kuukausi siitä Matti ehdotti, että mitä jos kokeillaan uudestaan. No mää sitten vähän ehkä paniikissa vastasin että ei ehkä kantsi ku ei siitä tuu mitään, vaikka oikeesti oisin ehkä sisimmässä halunnut koittaa. Mutta olin kuullut myös juoruja, että Matilla oli ollut ilmeisesti monen muunkin tytön kanssa sutinaa joten aattelin että joo parempi niin että ei. Mutta en tiiä pitikö juorut sitten ihan täysin paikkansa.. No se jäi sitten ihan siihen, paitsi kaverina pysyttiin ja sillon tällön, mutta aina vaan harvemmin kuitenkin kysyttiin mitä toiselle kuuluu, suunnilleen.
Mutta nyt noin 5 vuotta myöhemmin. Ei enää kysellä mitä toiselle kuuluu ja ei enää niin paljon olla pyöritty samoissa porukoissa, mut siis sillon tällön ollaan nähty. (Matti on muuten yhden hyvän kaverini pikkuveli.) No olen yrittänyt nuo vuodet päästä yli tästä Matista ja ehkä pääsinkin, ja tottakai on ollut muita ihastuksia, mut ei kenenkään kans kuitenkaan mitään ihmeellistä ja en kehenkään oo nuin ihastunu kuin Mattiin.
Noh kuitenkin, nyt tänäkesänä taas yhtäkkiä ollaankin oltu enemmän samoissa porukoissa ja kas kummaa, muka yli päästy ihastus nousi pintaan ja olen koittanu takoa päähäni että siinä ihmisessä ei oo mitään ihmeellistä, et se on vaan semmonen taukki, unoha jo se!
No tänään olin sitten Matin siskon eli ystäväni häissä ja Matti tosiaankin teki sielä (tietämättään) muhun vaikutuksen ja tajusin että kovan pinnan alla on ihan älyttömän herkkä ja ihana ihminen, ja mun sydän heitti kuperkeikkaa koko häiden ajan kun näin sen siinä komeassa mustassa puvussa ja ääh se oli niin ihana, että mun sydän vaan suli kertakaikkiaan.. Eli nyt taisin ihastua siihen taas niin korvia myöten, että melkein sanoisin, että rakastuin. Ja se on toisaalta ihanaa, mutta silti niin kamalaa!!! Koska: 1. En uskalla ottaa siihen yhteyttä (olen ujo pelkuri) 2. Muutan viikon päästä eri kaupunkiin joka on noin 2h ajomatkan päässä täältä, ja Matti jää tänne. Joten mun tekis mieli itkeä! Ihan hirveetä olla näin ihastunut ja samalla tietää että ei siitä tulis mitään kun se kaatuu jo siihen että en uskalla! Kun palasin häistä olin ihan puulla päähän lyöty, ihan sekasin että en jaksanu olla paikoillaan ja oli pakko lähtee kotoa pois. On niin ihastunu olo, mutta samalla niin hirveen surkee että ahistaa.
Olin koko ajan aatellu että unohan sen ku muutan ja tutustun uuessa paikassa uusiin tyyppeihin, mutta EI! On jo tarpeeks kauheeta että kaikki kaverit hajoaa ympäri Suomee ja perhe jää tänne, mutta sitten vielä tuo ikuinen ihastuskin jää tänne.
Onko tää jotain säälittävää ensirakkautta joka menee joskus muka ohi vai onko tää jotain oikeesti? Oli mulla kerran joskus yhen toisen ihan kivan jätkän kans sutinaa, mutta ei se tuntunu oikeen miltään sitten ja ollaan nyt kavereita (ennen Mattia). Mut Mattia mää en vaan unoha, vaikka toivoisin että unohtaisin mutta toisaalta taas en toivois.. En oo ihan varma onks se sinkku nyt, ehkä vissiin on.. Ihan kamalaaa, kertokaa miten pääsen siitä yli!!?? Tai mistä saisin rohkeutta ottaa siihen yhteyttä? Mut on sit ihan tyhmää kun muutan ja pla pla..ääh mulla on niin tärähtäny ja rakastunu olo, että mulla ei oo ollu tämmöstä sitten siitä ku meillä oli joskus sitä pikku sutinaa.. Mää oikeesti itken viikon tai 10 viikkoa kun oon muuttanut: kavereitten, perheen, koti-ikävän, uuden jännittävän elämän muutoksen ja vielä jonkun JÄTKÄN takia! Auttakaaaaaaaaa, tää tunne tuli aivan puskista! En yhtään osannu oottaa näi voimakasta tunnetta..

2

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M:n frendi

      Hyvä JK. Nyt alkaa oleen jo vähän nämä satusi jo uskottavampia mutta eivät mene vielä läpi. Hioppas vielä tekniikkaa ja joitain sanamuotoja niin joku voisi vaikka uskoakin jopa.

      • eitippaalinssissä

        Ööh.. Kommentoitko väärään keskusteluun? Ja mikä JK?

        En ole ikinä ennen kirjottanu suomi24, ja en tosiaan tuu toista kertaa alottamaan mitän keskustelua.. Ja näin jälkeenpäin luettuna tuo mun teksti kuulostaa tosi säälittävältä.. :D Muistin äsken yhtäkkiä et ainii mä kävin tänne jotain höpöttää. No ihan sama, jos jotain kiinnostaa, ni nyt alkaa uus elämä uuessa kaupungissa, ja tuo jätkä mistä kerroin on lopullisesti historiaa! :)

        t. Ei enää tippaa linssissä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      79
      10311
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      101
      6285
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    6. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      94
      5817
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5153
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    Aihe