Etsimme reipasta, suomalaista au pairia Lontooseen huolehtimaan tyttäristämme (2&4) alkaen 1.10.2014 vuodeksi eteen päin. Kotona puhumme suomea ja olisi hieno kun joku muukin puhuisi lapsille suome kuin vain isä ja äiti.
Au pairin tehtäviin kuuluu pääasiassa lapsista huolehtiminen viikolla klo 9.00–17.00 heidän kanssaan leikkiminen, päiväunille laittaminen, ruokailusta huolehtiminen ja joskus sen valmistus. Lisäksi työtehtäviin kuuluu kevyitä kotitöitä, meillä käy myös siivoja. Illat ja viikonloput ovat pääsääntöisesti vapaita.
Tarjoamme au pairille oman huoneen ja oman kylpyhuoneen, täyden ylläpidon, ja mahdollisuuden käyttää langatonta nettiä. Lisäksi au pairille maksetaan viikottainen taskurahaa, sekä tarjotaan mahdollisuus englanninkielen kurssiin ja annetaan kännykkä/sim-kortti paikallisiin puheluihin.
Au pairin tulisi olla vähintään 18-vuotias, ja hänellä tulisi olla lastenhoitokokemusta.
Lähetä vapaamuotoinen hakemus, jossa on mm. lyhyt kuvaus itsestäsi, miksi haluat au pairiksi ja millaista kokemusta sinulla on lastenhoidosta (sekä mahdolliset suositukset)
Email. [email protected]
Etsitään Au pairia Lontooseen
Mlahtinen
7
406
Vastaukset
- taru-------------
Vitsit kun kuulostaa mahtavalta, harmi etten voisi aloittaa ennen tammi-helmikuuta :/
- Miia--------------------
Voi että ku kuulostaa hienolta, onko mahdollista aloittaa vasta marraskuussa?
- helminen6
Laitoin sähköpostia teille, tuliko perille?
Hei! Joko olette löytäneet Aupirinne? :)
- MLAh
Valitsemme tällä viikolla haastateltavat, jote vielä ehtii hakea.
- MLahtinen
Au pair on löytynyt. Kiitos kaikille hakijoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81692- 891165
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1171157Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51963Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63864Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli200813Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253746- 81743
- 35699
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42653