http://www.iltalehti.fi/terveys/2014081918584467_tr.shtml
Ei ihme. Viinaa vedetään joka viikonloppu ja tupakkaa poltetaan aski päivässä. Ja liikuntaa ei harrasteta.
Ei ihme. Viinaa vedetään joka viikonloppu ja tupakkaa poltetaan aski päivässä. Ja liikuntaa ei harrasteta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lähes koko nuoriso on rapakunnossa, ei vain amikset.
Ihmekö tuo, kun kakaralle ostetaan mopoauto tai skootteri heti, kun täyttää 15.
Nykyään tapaa todella paljon 10-25v ihmsiä, jotka ovat sairaalloisen lihavia. Aivan järkyttäviä. En tajua, miksei vanhemmat puutu siihen, eihän ihminen liho, jos ei kaksin käsin vedä herkkuja, kuten karkkia tai pullaa, limpsaa tai kaljaa sisäänsä.
Netti on myös yksi syy kansakunnan terveyden rapistumiseen. Jengi istuu vain koneella kaikki päivät. Ollaan jossain vitun facessa, tinderissä tai chattaillaan. Vittu jos mulla on joskus omia muksuja, en päästä heitä nettiin, ennenkuin täyttävät 18. Prkl!
Olin amis. Saan 36 etunojapunnerrusta ja 300 kg jalkaprässistä 6 toistoa. Olenko muka rapakunnossa. Tupakkaa en edes polta.
Tuolla etunojapunnerruksien määrällä en kauheasti kehuskelisi (vaikka onkin parempi kuin monilla teineillä), mutta tuo 300kg jalkaprässissä on kieltämättä ihan kiitettävä suoritus.