Tulkaa Logialle (Postin varastolle) töihin! Ei rahahuolia (ei ole), ei vapaa-ajan ongelmia(ei ole) elämä on yhtä ruusuilla tanssimista kun naama virneessä kuuntelet kuinka hyvin menee ja omasta rahapussukastasi lentelee koi perhosia, noita niin herttaisia pikku elukoita. Työpäiväsi alkaa iloisilla naurunremahduksilla yhtä vaalean punaista silkkiköyttä vetävien työystäviesi kanssa. Jatkat päivää kuunnellen iloisten asiakkaiden palautetta iki ihanista töistäsi. Päivän päätteeksi päätät jatkaa töitä vielä muutaman tunnin, koska eihän ME voida yhteistä rakasta yritystämme pulaan jättää. Kello 19 raahauduttuasi kotiin iloinen virne naamallasi voit aloittaa valmistautumisen viikonlopun työpanokseesi, sillä emmehän ME toki voi jättää tätä meille niin rakasta yritystä pulaan. Viikonlopun työskenneltyäsi voit valmistautua uuteen viikkoon. Leikkisästi JJ Lehdon sanoja lainatakseni "Ja uusi kierros alkaa".
Viinkon alkuun saat esimieheltäsi välittömän palautteen siitä kuinka vähän viikonlopun aikana on tapahtunut. Motivoinnista innostuneena riennät pikaisesti OMALLE työpisteellesi jatkamaan naama virneessä töitäsi, sillä kuka ne sitten tekisi ellemme ME?
Näin se ihana elämä jatkuu päivästä, viikosta, kuukaudesta, vuodesta toiseen...iloinen virne naamalla, lompakko tyhjänä.
Tulkaa tekin MEILLE töihin Suomen suurimpaa ja kauneimpaa varastohotelli -yritykseen.
Jorma ottassa
Rauno eli Rane vaan
4
1382
Vastaukset
- bugi
jospa etsisit uuden työpaikan =)
Hei olisiko tosiaan aika vaihtaa paikkaa..Vai oletko oravanpyörässäsi lukkojen takana??
Jos olisin sä en muuta kuin hyppäisin ja vauhdilla kyydistä pois..Vielä kun tajuaa että tää on peestä..
- sale
kaikki duunit on samasta tuutista tulleita. lähde logiasta ja menet seuraavaan logiaan jne jne.
- *lihis*
Sulla on hyvä ilmasu.
Vaihda alaa, sulla on lahjoja :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3218901Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835468Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3164928SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden703420Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä32872Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal502233Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42232Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72148- 1132116
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402013