Olen 14 vuotias poika Espoosta.Vuoden olen käynyt salilla ja bulkannut koko vuoden.2500-3000 kaloria päivässä.6 ateriaa,4 krt viikossa rankalla treenillä.paino 65,pituus 170.Mikä on kun ei ole vain tullu kertakaikkiaan tuloksia?
Mikä on kun ei vaan kasva
Bodehs
1188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
2500 - 3000 kaloria, eli 2,5 - 3 kcal ei ihme että ei tuloksia tule. Suullisesta omenaa tulee tuon verran kilokaloreita, syö ihmeessä enemmän!
Paha sanoa noilla tiedoilla.
Kiitos,siirryn siis 5000 kcal,mitäs muuta tietoa sä tarviit j.h.a.k?
Ongelmana on Espoo. Parasta muuttaa Helsinkiin, jos haluat kasvaa.
Se ei ole ajasta tai paikasta kiinni,sen tiedän .Tiedoks vaa et sä et asut amerikas vaa suomes idari:D
Kyllä se kuule on. Mitä suurempi kaupunki, sitä paremmat roinamarkkinat. Kysynnän ja tarjonnan laki pätee myös steroidibisneksessä.
Miksi luulet, että Nyyssis treenasi Mayor'sillä, vaikka asui Espoossa?
Helvetti teitä nykyajan nuoria, kun joutuu kaiken vääntämään rautalangasta.
Hi, olen amerikkamies ja haluta kasvaa, Opetin suomea itsekseen. Olen kuulla Suomessa on efedrin ja kasvu alkaa tapahtua. Voiko muuttaa Suomi, olen puhdas ja harrastaa snowboarding, vain iso paino massa puuttua. Haluan myös ystävä (friends) Suomi, on täällä kaunis nainen?
Joku ei oo päästäny paineita:Dk
Aloittaja on tyhmä Teinitoisto pikkupoika.
65kiloisen pitäisi saada tuloksia tuolla kalorimäärällä, ja se on fakta. Laske laskurilla kalorin kulutuksesi.
Eli treenaat liian löysästi ja olet liian tyhmä Teinitoisto pikkupoika.
En ole mikään RHP-pelle :D Treenaan sen verran hyvin että tuntee aamullakin mitä lihasta on tullut rasitettua,esim.mun rinta treeni:4x6 penkki,peck deck 4x12,flyesit selkä penkissä vaaka asennossa pudotussarjana.
Mulla oli jo dietillä se noin 3000 kaloria/päivä.. :)