Yöllä exälle vastaaminen?

Strange

Morjens. Onko muidenkin mielestä erikoista että reilun 2kk tuntemisen jälkeen nainen vastaa exän soittoon keskellä yötä ja juttelee tunninkin? Mielestäni töykeää.

6

264

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12 + 8

      En kyllä katselisi tuollaista. Jos on tähdellistä asiaa niin kai sen voi päivisinkin hoitaa. Muutenkin tulee mieleen, että onkohan exä tosiaan käsitelty pois niin, että uuteen suhteeseen voi tosissaan lähteä.

      • Strange

        Kiitos vastauksesta. Itsehän lähdin tilanteesta pois tunnin kuunneltuani ja vastaus oli "nuku sitten yksin". Aiemmin toki muruteltiin ja kyllä aikaa kanssani vietettiin paljon mutta.. mielestäni ei OK ole moinen.


      • Timpe-69
        Strange kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta. Itsehän lähdin tilanteesta pois tunnin kuunneltuani ja vastaus oli "nuku sitten yksin". Aiemmin toki muruteltiin ja kyllä aikaa kanssani vietettiin paljon mutta.. mielestäni ei OK ole moinen.

        No ei ole ok kyllä minunkaan mielestäni exän yösoitot...


      • Strange
        Timpe-69 kirjoitti:

        No ei ole ok kyllä minunkaan mielestäni exän yösoitot...

        Thanks Timpe. Eli ilmeisesti olin joku ns. laastari ja juttu kesken. Nainen murutteli ja olisi tullut kylään enemmän kuin usein, kertoikin että ex soitellut öisin kun en ollut paikalla, mutta kyllä tä paikalla olo nyt kertoi sen että ilmeisesti jotain on kesken ja pahasti. Sitten ilmoitti suututtuani että ei kaipaa "kusipäitä enempää elämäänsä" jne jne. Tulee vain olo että mikä kusipää mä olen kun suutun moisesta. Tätä puhelua ennen valittaa mulle että "epäkohteliasta kännykkää näplätä ennen nukkumaanmenoa" uutisia lukiessani odotellessa häntä sänkyyn.


    • biux.

      Mä heittäisin tollasen miehen ulkoruokintaan. Kyllä toisen täytyy ymmärtää, et eksä voi olla tärkeä henkilö vaik suhde ei jatkukaan. Lisäksi, siellä voi olla vaik mikä kriisi päällä ja puhelu tosi tärkeä.
      Voihan toki olla et nainen on kypsynyt suhun ja odottanut sun häipymistä muutenkin. Noin mustasukkainen ja ykspäinen mies ei innosta jatkaa suhdetta. Jos et tajua olleesi naisen elämässä vasta kaksi kuukautta... eli sun paikkasi ei ole kitistä puheluista yhtään.
      Eihän tollsen määräilevän ja jalkaa polkevan pikkulikan kanssa kannata suhdetta rakentaakaan. Naurettava oot.

    • samppix

      Entäs toi itse itselleen vastaaminen? Hyvä homma..keksii itse aloituksen ja vastailee itselleen. Provo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1695
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1421
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1261
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1025
    Aihe