Mies on haluttua seuraa ulkomaalaisten naisten keskuudes.
Suomalainen
Nöff Nöff
970
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suomi nainen on haluttu ulkomaalaisten keskuudessa, miten tä nyt eroa? Miehiä pitää ylistää jos ulkomaalaisia panee mut naisi haukkua jos ulkomaalaisille antaa. Suomimies ei pidä suominaisesta ja hakee ulkomaalaisen, niin on ok. Suominainen ei pidä suomimiehistä ja hakee ulkomaalaiden, niin haukutaan. Aika valikoiva logiikka miehillä mikä todistaa ettei ole mitään aivotoimintaa.
Tämä johtuu siitä, että miehiä pitää kannustaa.
Keskiverrolle suomalaiselle miehelle on saavutus jos saa ulkomaalaisen naisen, vaikka mies mukamas olisi kuinka suosittu ulkomaalaisten naisten keskuudessa. Etenkin jos nainen on lähtöisin jostain machokulttuurista, joka on mustasukkainen naisestaan.
Jos suomalainen nainen antaa ulkomaalaiselle miehelle, se on helpon tien takana, koska meidän kulttuurimme on suvaitseva ja avara ja naiset itsenäisiä. Lisäksi Suomessa on vähemmän naisia kuin miehiä, joten naisten menettäminen muualle on jonkinlainen tappio kansallemme.
Eivät olis nirsoja ei olisi mitään saamis ongelmiakaan. Mutta kun vaatimuslistat miehillä ei ole tasonsa mukaiset niin turhaan valitat ja itket miesten surkeaa asemaa. Sama se on naisella, ei mitään eroa. Jos haluan komean urheilullisen korkeaastikoulutetun lapsettoman sinkun 30-40v, kyllä kestää että löydän jos edes löydän. Jos tyydyn tavalliseen ei ihan niin komeaan ja hyvä kroppaiseen, perus duunariin, kyllä niitä on tarpeeksi. Mies kun ei etsisi kaunista, hoikkaa, 20v neitsyttä vaan tyytyisi tavalliseen näköiseen ja kokoiseen naiseen ei olisi hänelläkään ongelma. Mutta kun ei kelpaa. Älä alaa taas väittää MA-sontaa ja "kun naisilla on helppoa".
Ruman miehen on jokseenkin turha haaveilla kauniista urheilullisesta naisesta.
Tavallisen näköisen persjalkaisen naisen voi saada, jos osaa kuviot ja on työpaikka, rahaa jne.
Neitsyistä ei vouhota kuin muutama palstan sekopää.
On kyllä naisia jotka mielellään ottavat vaikka työttömän tavallisen näköisen miehen, otatko sellaisen pyöreähkön/läskin, yh-äidin, joka polttaa juo ja baareissa pyörii. Ai ei kelpaa, no älä sitten väitä ettei naisia saa.
Ei minullekaan ihan kuka vaan käy.
Panomies suomessa on myös panomies ulkomailla. Ne jotka eivät suominaiselle kelpaa eivät kelpaa ulkomaisillekaan.
Olen saanut pildee ulkomailla. Suomessa en ole.
No Jos et kelpaa ni etsi joku toinen.
Myös aika moni suomalainen nainen haluaa suomalaisen miehen seuraa. Ja ulkomaalainen mies suomalaisen naisen seuraa kuten suomalainenkin mies.
Pohjoismailla ja niiden asukkailla on aika hyvä maine. Ja hyvä niin.