Auto pitää olla jos haluaa naista.
Onko teillä auto?
automies.
33287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
on auto ollut 3 vuotta, mutta täytyy luopua kohta kun autoverotus kallistuu.
Myyty, täysi turhake PK-seudulla.
Mutta autoton mies on vähän homo!
Päivän tilastofakta: 45% homoilusta tapahtuu taukopaikoilla kahden autoilijan kesken.
Ei auttane asiaa kun naiset hoksaavat että se kuuluisa "atm:hän" se sieltä kaivautuu autostaan ihmisten ilmoille niin karkuun juoksevat... :-)
Ei ole autoa kun myin sen pois ja ostin veneen.
http://www.thehulltruth.com/attachments/dockside-chat/326490d1367843588-i-should-buy-boat-dar-91.jpg
On auto, enkä luovu, vaikka asun juna-aseman vieressä, ja pääseen melko joka paikkaan ilman autoa. Miestä ilman autoa......en välttämättä ottaisin, ei kiinnostais olla se kuski joka paikkaan.
On, vaikken naista tarvitsekaan :)
Ei ole eikä tule.
henkilöautoa ei ole,ei tule,eikä tilata.
On auto ja luksusta on kun pitää mennä jonnekin eikä tarvitse alkaa katsomaan bussi tai juna-aikatauluja.
Esim nyt kesällä kun oli tyttöystävä niin kyllä helpotti liikkumista kun oli paljon menoja, olisihan se ollut vähän tylsä matkustella naisen kanssa joka paikkaan bussilla ja junilla
voi ajaa johonkin rantaan ja nussia takapenkillä. Ei onnistu bussissa : )
Paljon tylsempäähän autolla liikkuminen on kuin bussilla tai junalla. Autolla on toki se etu, että ei tarvitse katsoa aikatauluja, mutta netistähän ne näkee kätevästi ja liputkin tulee tilattua jos on kyse pidemmistä matkoista.
Onhan se tylsempää, ei tule paikallisbussissa riita Ahmedin ja Mohammedin kanssa tai Erkki ei yrjöä syliisi. Myöskään oma auto ei haise oksennukselta ja naapurin kainalohieltä sekä vanhalta viinalta. Kukaan ei halua kertoa omasta avanteestaan siltä haisten. Et voi nähdä pään ympärilläsi auringon valossa kauniisti välkkyvää pisarapilveä, kun takanasi oleva nuhanenä pärskähtää. Penkkiä ei tarvitse tarkastellä omituisten eritteiden tai tikkukaramellin varalta eikä lipuntarkastaja vittuile suuta ja silmiä täyteen, kun lippu löytyy vasta viidennestä taskusta.
Voi perkele. Minä menen kyllä polkupyörällä niin kauan kuin säitä riittää.
Hyvin kuvattu julkisten tunnelma.
mul on jeepin maasturi ko ei täält landelt muute mihkää pääse, ko ei pussit kulje nii et niil töihin kerkeis.
Ei ole. On minulla tunturi jossa 7 vaihdetta
Minulla on skootteri ja fillari.
Ei oo autoa.
Minulla on pakettiauto.
Aikoinaan, kun olin vielä vietin antoisia poikamiespäiviä, ei yksikään nainen ikinä kysynyt baarissa, onko minulla autoa. Edellisen johdosta epäilen väitettäsi, että autolla saisi pillua.
niin baari naiset kysyivät mutta eivät naiset mutta eihän juopoille ole tärkeintä muu kuin kalja
Isossa kaupungissa ei varmaan tarvitse autoa, eivätkä kaikki naisetkaan sellaista vaadi mieheltä, mutta muualla Suomessa miehellä käytännössä tulee olla auto, ellei hän sitten tavoittele jotain vihreää hippinaista.
Lähes kaikissa tapauksissa kuitenkin autosta tai moottoripyörästä on miehelle etua naisen hankinnassa.
Löytyy vanha Civicci josta en luovu. Kai sillä reilun vuosikymmenen ajaa.
On minulla auto. En kuitenkaan viimeisintäkään autoa ostaessa kokenut illuusiota, että se naisten suhteen auttaisi. Keskimäärin autosta on kuitenkin parisuhteessa olevalle miehelle enemmän etua suhteen ylläpitämisessä kuin autottomuudesta. Autollisuus myös positiivisesti korreloi varakkuuden suhteen. Useampi nainen varmasti mieluummin toivoo, enkä tarkoita että asia olisi toivomuslistan kärkipäässä, että hänen miehellään/kiinnostavalla miehellä olisi auto kuin että em. miehellä ei olisi autoa.
mutta stellaria81 ei kaipaa autoa vaan miehellä täytyisi olla tandem- rahtipyörä jotta kumpikin voivat mennä yhdessä
Tietysti on. Enhän sentään ole mikään pylly pyörien ja liito-orava mielessä munamankelia polkeva maapallonpelastajahomo. Kun minä painan miehekkäästi kaasupoljinta, niin pakoputki syytää kunnon annoksen hiili- rikki- ym. dioksidia kaikkien viherhintstereiden iloksi.
Ja mitä tehokkaampi ja ärhäkämpi auto, sitä enemmän naiset kostuvat.
Datsun, kelpaako?
Jos se on viritetty avodatsun, joka pitää kovaa meteliä, niin ehkä nippa nappa.
Miten auto auttaa teitä pääsemään nettitreffeille tai pokaamaan baarissa naisen? Jos et osaa kirjoittaa hyvin ja ottaa kivaa kuvaa itsestäsi tai jos et uskalla katsoa naisia silmiin, hymyillä ja mennä juttelemaan, niin se auto ei auta tippaakaan.
Olen sinkkuna aikoinaan tosi paljon juossut baareissa ja on tullut juteltua niin naisten kuin miestenkin kanssa. En ole koskaan jutellut autoista, koska se aihe ei kiinnosta tippaakaan. Aivoni menevät välittömästi standby-tilaan, jos joku aloittaa keskustelun autoista, moottoripyöristä, Formuloista tms.
Te joilla on auto, niin menettekö te baarissa, nettitreffeillä, kadulla tms. naisen luokse, kilisyttelette avaimia ja kehuskelette, että miten hyvä auto teillä on vai miten se tapahtuu?
Minä olen aika ekologinen arvoiltani. Minusta on hienoa, jos miehellä on sen verran viitseliäisyyttä, että jaksaa kulkea paikasta toiseen kävellen, julkisilla tai fillarilla. Aika usein arkiaktiivisuus korreloi painoon. Laiskat autoilijat on ylipainoisempia kuin ahkerat fillaroitsijat. Erityisesti jos miehellä on rahasta pulaa, niin ei missään tapauksessa autoa!
Ei autoa tarvitse erikseen kehua. Kun mies kurvaa treffeille komealla autolla, nainen kyllä laittaa sen merkille.
Ei kai kukaan tosissaan väitä, etteikö miehen omaisuudella olisi kenellekään naiselle merkitystä?