Aspenin kaasari

Aspen nainen

Heipati.
Mä ostin tuossa kesällä Aspenin ja nyt ilmennyt seuraava ongelma.
Eli pumppaamalla kaasua käynnistys laskee kaasarin tyhjäksi ?
Pitäiskö ostaa kokonaan uusi kaasari ja mistä ja mikä vaiko mitä tehdä ?

Kiitos vinkeistä ja tiedoista Tv: Nainen ratissa jep

8

295

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Charger mies

      Pumppaamalla kaasua käynnistys laskee kaasarin tyhjäksi....ei oikein mennyt jakeluun mutta tarkoitatko että mikäli starttaa kauan niin bensapumppu ei nosta uutta bensaa kaasariin,vai valuttaako se ulospäin sitä startatessa vai mitä?
      Tarviisi tietää mieluusti myös onko millainen se kaasutin,siis merkki ja mallikin ois ok onko kenties alkuperäiskaasari Aspenissa..6syl vai V8?

      Vaikea sanoa tarviiko sitä uusia näkemättä mutta mikäli se on tyyliin alkuperäiskaasari iältään niin ei ole pahitteeksi uusia muutenkin,kas kun uudet ei maltaita maksa halvimmasta päästä ja säästää kulutuksessa,pysyy säädöissä ja ei nyi tai muuten ryyppy-starttausmurheita kun kunnolla säädetään.
      Tahtovat vanhemmiten väljistyä,tulee klappia,vuotoja niin bensa kuin ilmapuolelle joten säätely sitä ja tätä lopputulokseltaan.

    • Fairbanks Morse

      kannattaa tilata uusi kaasari briggs&strattonilta aika halpoja noi kulutus osat.

    • rikki.

      Kiihdytyspumpun kalvo.

    • lippis ääliöpalsta

      Hah,Hah oikein Brigs Strattonilta,sieltäkö tilaat Bemariisikin osat ja lienevät sitten sopiviakin,ainakin tehojen puolesta kestänevät=)
      Täälä moni ikinä Aspenin kyydissä edes istunut saati omistanut ja joku coupe Aspen 318-360 cid vasta oiva peli,puhumattakaan R/T mallista joita ei puissa kasva tai Kit-Car optiosta joista voipi vaan unelmoida ellei tosi paksu eurotukku..jos löytää maailmalta edes sillä moisen tai Volare Kit Carin.

      • Vitunurpot

        Saatanan bensalenkkari olet.


    • oisko bensamittari?

      mikä o bensalenkkari?
      Jotain bimmerityyppien omaa sanastoa vai räppi jou-jou käännöksiä hieman väärin kuultuna Bemarin jättisteroista kilometrin päästä kuunneltuna?

    • Naftahoppari

      Onko bensalenkkari jotain kusiluistimien ja maatalouspiikkarien välimaastosta?

    • Chevy59

      Bensapumpussa kalvo ja venttiilit uusiksi tai uusi sähköinen pumppu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1466
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1101
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      871
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      835
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      816
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      773
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      699
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      83
      691
    9. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      628
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      622
    Aihe