Xanor depotin vahvuus

Vastaako kaksi 0,5 mg Xanor depot tablettia yhtä 1mg tablettia. Eli voinko ottaa kaksi noita 0.5 kerralla? En saa psykiatriani kiinni.
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ku se vastaa 500mg.

Äänestä

nyt sit matikantunnille nuori lääkäri,mites desimaalit menikään.0,5vastaa 500mg.5,0 vastaa niinku mitä.0,055 vastaa 55mikg.

Äänestä

Apteekista saa apua lääkkeen annostelupulmiin esim Yliopiston apteekki Asiakaspalvelunumero 0300 20200

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelkääjä kirjoitti:

Vastaako kaksi 0,5 mg Xanor depot tablettia yhtä 1mg tablettia. Eli voinko ottaa kaksi noita 0.5 kerralla? En saa psykiatriani kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu