Minulla koska olen ruma.
Ystäviä ei ole
huono mies
5164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Et taida kulkea tarpeeksi kaupungilla? Joskus oikein hämmästyy siitä miten vähän hyvännäköisiä ihmisiä oikeasti on.
ai, mä en taas huomaa rumia ollenkaan?
ne on vaan ihmisiä. Ja ulkonäkö nyt on se viimeinen seikka ystävyydessä. Ellei sitten ole ystävystynyt vaikkapa sen takia kun käy samalla kosmetologilla, samalla kampaajalla, samalla kynsiteknikolla. Jolloin silloinkaan se ei oikeastaan ole ulkonäkö, vaan sen ylläpito joka yhdistää.
Minä en ole edes ruma ja siltin minulla eiole ketään kavereita.
Käsittääkseni miehille taitaa olla hyvin pitkälti se ja sama miten ruma joku kaveri on kunhan seura on kiinnostavaa.
Eli lopeta itsesi huijaaminen. Et vaan ole kiinnostava. Miksi kukaan välittäisi itsesäälistäsikun et ole valmis mtn tekemään tilanteen edistämiseksi.
Vai tarkoititkohan että olet ruma sisältä. Siihen ei auta kuin kuula kallossa.
No olipas törkeä viesti sinulta rumasielu. Aloittajalla tuntuu olevan itsetunto ihan nollilla. Neuvoisin kyllä katsomaan muita ihmisiä. Ei niitä komeita ole kuin pieni murto-osa silti suurin osa löytää itselleen jonkun. Se on enemmän kiinni siitä mitä itsestä ajattelee. Jos mukava niin kyllä sitä yleensä ihmisten kanssa tulee toimeen ja löytää ystäviä.