15-VUOTIAS TAITAVA KITARISTI HAKEE POWER METALLIBÄNDIÄ

hevari00

Moi, olen 15-vuotias lahjakas ja taitava poikakitaristi. Asun Turussa ja toivoisin että sinäkin asuisit. Olen paneutunut jo syvälle Nightwishiin ja Stratovariukseen. Opettelen useimmat kappaleet korvakuulolla. Toivoisin bändiin liittymään kanssani:

- Taitava rumpali
- Taitava kosketinsoittaja
- Taitava basisti
Laulaja on bändissä. Hän on 15-vuotias tyttö. Tässä vielä muutamia ehtoja:

- Ymmärrät musiikin teoriaa
- Tulet toimeen erilaisten ihmisten kanssa
- Olet 14-16 vuotias
P.S. Toivomme että olet hyväkäytöksinen.

2

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kurt Runckaer

      Olen 16V suht taitava kosketinsoittaja! Asun nykisin Eurassa, olen syntyjäni Saksalainen ja suosikkkimusiikkiani on eeppinen metallimusiikki ja Timo Tolkki! Olen hyväkäytöksinen ja pitkätukkainen, viikset eivät vielä valmiit. Isäni oli aikoinaan Helloweenin roudari ja äiti Kreatorin bändäri, hevi on veressäni! Minulle voit lähettää avoimenkirjeen jos kiinnostaa?

    • Moi, kyllä se muuten kiinnostaisi mutta korostin tuossa kyllä "Mieluiten Turun alueelta" mutta Helloween on kyllä kova sana. Jos lähettäisit sähköpostiini ([email protected]) näytteen soitostasi niin voin harkita uudelleen. Se on kuitenkin sinun päätös haluatko tulla Turkuun treenaamaan. Se voi nimittäin Eurasta käsin olla vaikeaa. Puh. numeron saat tarvittaessa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1906
    2. 121
      1375
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1150
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      60
      1073
    5. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      283
      1053
    6. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1049
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      136
      1034
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      89
      876
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      829
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      816
    Aihe