Jumalalla on 12 poikaa, joista Jeesus oli ainoa ihmisen muodon maan päällä ottanut, myös Saatana ja Lucifer, jotka ovat erillisiä astraaliolentoja kumpikin, ovat alunperin Jumalan poikia.
Lucifer, Jeesuksen veli, oli alunperin Isä-Jumalan suosikki-poika, joka johti taivaallisia sotajoukkoja. Lucifer ihastui ja rakastui ihmisiin haluten auttaa koko ihmiskuntaa. Tästä Isä-Jumala tulistui ja tuli mustasukkaiseksi ja lähetti Luciferin pois Kirkkaudesta astraalimuodossa maan päälle. Luciferin paikan Kirkkaudessa otti hänen veljensä Mikael, josta tuli sitten taivaallisten sotajoukkojen johtaja. Yhä meidänkin aikanamme Luciferin rakkaus koko ihmiskuntaa kohtaan on ääretön. Todellisuudessa Lucifer rakastaa ihmisiä enemmän kuin Isä-Jumala.
Luciferin lasten ei tarvitse huolehtia tulevasta, sillä Lucifer kyllä pitää joka tapauksessa tavalla tai toisella huolen omistaan. Mutta koska koko Luciferin palveleminen perustuu voimakkaasti elämiseen kärsimysten kautta, voimme oikeutetusti odottaa Luciferin palkitsevan meidät ruhtinaallisesti suloisilla palkinnoillaan vasta ensin tietyn määrän kärsittyämme; tämä on pohjimmiltaan samaa sovittavaa kärsimystä kuin mitä Jumalan ainokainen maan päälle, ihmisten keskuuteen astunut, Poikakin kärsi Golgatan keskimmäisellä ristillä.
Jumalalla on 12 poikaa
16
3583
Vastaukset 16
- 1213
"Todellisuudessa Lucifer rakastaa ihmisiä enemmän kuin Isä-Jumala."
hah :D- Aamunkoi.
Lusifer on latinaa ja tarkoittaa kirjainmellisesti "valonkantajaa" ( lux=valo; ferre = on kantaa, tuoda) Antiikista lähtien Lusifer on tarkoittanut Kointähteä eli Venusta. Lusifer WikipebiA.
Aamunkoi. kirjoitti:
Lusifer on latinaa ja tarkoittaa kirjainmellisesti "valonkantajaa" ( lux=valo; ferre = on kantaa, tuoda) Antiikista lähtien Lusifer on tarkoittanut Kointähteä eli Venusta. Lusifer WikipebiA.
>>Lucifer on latinaa ja tarkoittaa kirjainmellisesti "valonkantajaa">>
Kyllä, sitä hän todellakin on.
http://cdn.c.photoshelter.com/img-get/I0000.ed2Fqkwscs/s/650/650/Angel-of-Light.jpg- 1213
Aamunkoi. kirjoitti:
Lusifer on latinaa ja tarkoittaa kirjainmellisesti "valonkantajaa" ( lux=valo; ferre = on kantaa, tuoda) Antiikista lähtien Lusifer on tarkoittanut Kointähteä eli Venusta. Lusifer WikipebiA.
"Lusifer on latinaa ja tarkoittaa kirjainmellisesti "valonkantajaa" ( lux=valo; ferre = on kantaa, tuoda) Antiikista lähtien Lusifer on tarkoittanut Kointähteä eli Venusta. Lusifer WikipebiA."
Niin hän varmasti haluaa esiintyä. minu nähdäkseni hän on ennemminkin pimeyden tuoja, vihan lietsoja ja valheen isä. 1213 kirjoitti:
"Lusifer on latinaa ja tarkoittaa kirjainmellisesti "valonkantajaa" ( lux=valo; ferre = on kantaa, tuoda) Antiikista lähtien Lusifer on tarkoittanut Kointähteä eli Venusta. Lusifer WikipebiA."
Niin hän varmasti haluaa esiintyä. minu nähdäkseni hän on ennemminkin pimeyden tuoja, vihan lietsoja ja valheen isä.>>nähdäkseni hän on ennemminkin pimeyden tuoja, vihan lietsoja ja valheen isä.>>
Ja miten perustelisit nämä syytöksesi?- 1213
demon_of_dawn kirjoitti:
>>nähdäkseni hän on ennemminkin pimeyden tuoja, vihan lietsoja ja valheen isä.>>
Ja miten perustelisit nämä syytöksesi?">>nähdäkseni hän on ennemminkin pimeyden tuoja, vihan lietsoja ja valheen isä.>>
Ja miten perustelisit nämä syytöksesi?"
Esim. sillä miten hän johti ihmisen harhaan Eedenissä (Genesis 3).
Uskon myös Jeesusta, joka sanoo:
"Te olette isästä perkeleestä, ja isänne himoja te tahdotte noudattaa. Hän on ollut murhaaja alusta asti, ja totuudessa hän ei pysy, koska hänessä ei totuutta ole. Kun hän puhuu valhetta, niin hän puhuu omaansa, sillä hän on valhettelija ja sen isä."
Joh. 8:44 - Anonyymi
Jumala antoi ainoan poikansa ettei yksikään joka häneen uskoo hukkuisi vaan saisi iankaikkisen elämän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumala antoi ainoan poikansa ettei yksikään joka häneen uskoo hukkuisi vaan saisi iankaikkisen elämän.
Jeesuksella ei ollut isää ja siksi jeesus keksi taivaan isin.
- ...........
Suomi24 trolli (Jes14:12)
http://www.suomi24.fi/yhteisö/helel/ poltergeist
Älkää vastatko tuolle trollille mitään. Vain yksi poi muut ovat opetus lapsi,hänen seuraajiaan,vaikuutaa opetus lastenkautta tänkin päivänä.
- Anonyymi
> Lucifer ihastui ja rakastui ihmisiin haluten auttaa koko ihmiskuntaa.
Johtamalla heidät kuolemaan. Hyvä esimerkki on myös se, mitä tapahtui Jobille. Lucifer yritti todistaa Jumalan olevan väärässä, rääkkäämällä syytöntä henkilöä mielipuolisesti ja osoitti samalla Jumalan olevan hyvä ja oikeassa. Jos jotain hyvää pitää sanoa, Lucifer osoitti selvästi Jumalan olevan paras.- Anonyymi
lucifer on jumalan serkku ja siksi häntä ei ole olemassa.
- Anonyymi
Lucifer ei kiusannut Jobia, sen teki Isä-Jumala. Lucifer on hellämielinen eikä rääkkää ketään. Ei ketään, oli tuo toinen julma tai kiltti.
Lucifer on todellinen Kristus, korkea vihitty (9 Melchizedek-vihkimystä) ja tämän tietävät kyllä korkeimmat mestarit. Tavis ihminen ei tiedä juuri mitään jumalallisista oikeista asioista reaalielämässä.
Lucifer sanoo: älkää palvoko ketään, vaan oppikaa toimimaan niinkuin Kristus toimii - agape rakkaudella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lucifer ei kiusannut Jobia, sen teki Isä-Jumala. Lucifer on hellämielinen eikä rääkkää ketään. Ei ketään, oli tuo toinen julma tai kiltti.
Lucifer on todellinen Kristus, korkea vihitty (9 Melchizedek-vihkimystä) ja tämän tietävät kyllä korkeimmat mestarit. Tavis ihminen ei tiedä juuri mitään jumalallisista oikeista asioista reaalielämässä.
Lucifer sanoo: älkää palvoko ketään, vaan oppikaa toimimaan niinkuin Kristus toimii - agape rakkaudella.> Lucifer sanoo: älkää palvoko ketään, vaan oppikaa toimimaan niinkuin Kristus toimii - agape rakkaudella.
Mistä tiedät? Puhuuko Lucifer sinulle?
- Anonyymi
Aloitus on puhdasta huuhaata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 43935
- 95923
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19775- 116731
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t80678Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔34624- 43621
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45600- 19586
- 46568
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke20535- 33533
- 36522
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.66509- 25502
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast44486Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok106477Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka132460- 44454
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi7427