Väärän värisiä autoja maahan

Miksi maahantuojan hinaavat koko ajan patskan värisiä autoja maahan.

Tiet valuvat täynnä ruskeata ja tumma patskaa.

Miksei ne tuo kirkkaita hohtavia ja esim. sinisiä autoja maahan. Ei tarvitsisi tilata itse autoa. Esim. tämän värisiä:

http://www.autoevolution.com/reviews/seat-leon-sc-review-2013.html#agal_1
10154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Varmaan se kun kukaan ei vaadi. katotaan mitä on tarjolla ja ostetaan jollain värillä sitten mitä on. Värit olisi yksi millä varmaan voisi autokauppaa elvyttää, myös se sivustankin väri ettei se olisi ainakaan se harmaa tai musta.

JOS nyt uudenauton ostaa niin itse saattaisin vaikka käyttää auton
teippaamossa missä auton saisi ihan millä värillä vaan. Vaikka kromi-, tai kulta look, sitten kaikki värisävyt varmaan löytyy. Mitähän nuo nyt maksaa
jotain 1500 luultavasti kun sen teettää jossain. Itse tuskin kannattaa lähtee
teippailee koska siinä käy niin kuin auton ikkunakalvojenkin kanssa
että opettelukalvoista tulee lisä kustannuksia kun ei onnistu kuitenkaan ekalla kerralla hyvin.

No, uudesta autosta ei voi kuin haaveilla, on ne niin arvokkaita että
ei paljoa kiinnosta maksaa isoja kuukausieriä autolainaa monen vuoden ajan.

Äänestä

Iso osa autoista toimitetaan ja tilataan tehtaalta ostajan valitseman varustelista ja värin mukaan. Teinivärit eivät ole ostajien suosiossa ja siksi niitä ei juuri näy ja vain harva tehdas niitä edes tarjoaa.

Äänestä

Sininen on ryssän väri.

Äänestä

"Sininen on ryssän väri."

Tuossa aloittajalle vastaus kysymykseensä. Noin ahdasmieliset punaniskatollot juuri ajattelevat. Kaikki värit ovat ryssien.

Itse olen ollut tyytyväinen sellaiseen auton väriin joka on maassamme helppo pitää puhtaana. Harmaat ja vaaleammat värit ovat sitä yleensä. Valkoinen on asia erikseen. Tummissa väreissä pska näkyy aivan heti, musta lienee tavalliseen käyttöautoon jopa huonoin mahdollinen. Tätäkään eivät juntit tietenkään tiedä, vaikka olisivat asian kokeneetkin.

Äänestä

Aika ohuet perustelut.

Jos pitää valita joku pohjaväri sen vuoksi ettei jaksa pitää autoa puhtaana, niin
jo on laiskuus huipussaan.

Tumman sininen on yksi hienoimmista väreistä joka myös kiiltää, tosin kun nämä
hopeat ja harmaat pohjavärit, joita en huoli yhteenkään autooni koskaan.

Äänestä

En huoli mitään sinistä autoa, oli se mikä sininen tahansa. Sininen on kylmä väri ja ei sovi muuhun kuin Suomen lippuun. Muuten se vivahtaa Venäjään niin kuin joku tuossa edellä sanoi.

Äänestä

"Teinivärit" sanotaan yllä.

Kylläpä on suomen kansa mennyt korttiläiseksi. Kylläpä se kansa ukottuu ja akottuu nopeasti. "Mei ykkoina jo syntyy sylilapset"

Minä tämän ketjun aloittaja olen 59-vuotias ja kaipaan nuorekkaita hohtavia värejä.

Autokauppa todellakin piristyisi kun noista körttikaapujen väreistä ym. luovuttaisiiin.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Eivät edes kiillä nämä pohjamaalit, joita jotkut niin kauheasti haluavat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeaväri kirjoitti:

Miksi maahantuojan hinaavat koko ajan patskan värisiä autoja maahan.

Tiet valuvat täynnä ruskeata ja tumma patskaa.

Miksei ne tuo kirkkaita hohtavia ja esim. sinisiä autoja maahan. Ei tarvitsisi tilata itse autoa. Esim. tämän värisiä:

http://www.autoevolution.com/reviews/seat-leon-sc-review-2013.html#agal_1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu