Ovatko palstan naiset vastaanottavaisella tuulella?
palstan naiset
24
119
Vastaukset
- 9+5
Olen hyvin vastaanottavainen, mutta ajattelet tietysti taas jotain kaksimielisyyksiä kysymykselläsi. Vastaanotan parhaillaan oopperaa ja valkkaria, ei yhtään huonompi tapa olla vastaanottavainen lauantai-iltana.
- anonyymi kurppa
Kyllä. Minä vastaanotan punaviiniä, feta-salaattia ja Suomi-Ruotsi -maaottelua televisiosta.
- ujo atm
Vastatkaa uudelleen parin tunnin päästä.
- anonyymi kurppa
Mä olen parin tunnin päästä valmistautumassa vastaanottamaan rock 'n' roll musiikkia livenä.
- 20+19
Ei ehdi, Teeman romani-ilta alkaa klo 21. Silloin ainakin tämä kurppa on hyvin vastaanottavainen.
- anonyymi kurppa
20+19 kirjoitti:
Ei ehdi, Teeman romani-ilta alkaa klo 21. Silloin ainakin tämä kurppa on hyvin vastaanottavainen.
Perhana. Jos jäisin kotiin, olisin myös vastaanottavainen romani-illalle..Mutta olen päättänyt lähteä kuuntelemaan live-musaa.
- 15+19
anonyymi kurppa kirjoitti:
Perhana. Jos jäisin kotiin, olisin myös vastaanottavainen romani-illalle..Mutta olen päättänyt lähteä kuuntelemaan live-musaa.
Täällä Turussakin olisi tarjolla psykedeelistä venäläistä, valitsin nyt telkkuillan. Mustalaisleiri muuttaa taivaaseen, harvinaista herkkua!
- ujo atm40
Olitteko vastaanottavaisia eilisiltana?
- anonyymi kurppa
Minä vastaanotin telkusta jonkun melko huonon komedian sekä nukku-Matin. Nukuin kunnon yöunet.
- ujo atm40
Milloin teillä on ollut viimeksi pullaa uunissa?
- anonyymi kurppa
En ole koskaan ollut raskaana.
- 20+7
Enpä osaa sanoa. Vielä 90-luvulla leivoin leipää, mutta pullaa...
- ujo atm40
Etkä leivo?
- anonyymi kurppa
Joskus leivon jotain piirakkaa..mutta viime kerrasta on aikaa.
- ujo atm40
Ujolle atmlle maistuu piirakka. Oletko päässyt at-miehelle tarjoilemaan piirakkaa?
- anonyymi kurppa
Silloin harvoin kun olen piirakkaa leiponut olen tarjoillut sitä joko ystävilleni tai työkavereilleni..Ei ole tainnut olla at-miehiä joukossa.
Damn, i'm drunk. - 3+20
anonyymi kurppa kirjoitti:
Silloin harvoin kun olen piirakkaa leiponut olen tarjoillut sitä joko ystävilleni tai työkavereilleni..Ei ole tainnut olla at-miehiä joukossa.
Damn, i'm drunk.Ihana olotila. Olla humalassa ja lähteä kuuntelemaan musiikkia. Tai olla humalassa ja jäädä kotisohvalle kuuntelemaan musiikkia. On kyllä mukavaa olla nainen.
- neiti ruiskukka
Väsyttää, voin vastaanottaa nukkumatin, joka käy viskaamassa unihiekat ja peittelee nukkumaan.
- kiltti atm
Luulen että naiset on vastaanottavaisia jännämiehen nyrkkiin.
- 2+6
Sinulla on tyypillinen neuroosi. Ikis mussuttaa naisten painosta, sinä "jännämiehistä". Voisitte mennä yhdessä terapiaan, Käsikädessä ei pelottaisi niin paljoa, ja kuka tietää, ehkä vielä löytäisitte toisenne
Minä ainakin vastaanotan näitä palstaviisauksia tässä muun ajantappotouhuamisen lomassa.
Ei nukuta joten vastaanotan tv-sarjoista pari jaksoa. Ehkä Supernatural ja Burn Notice.
- multitool
Taisin joskus katsoa Noticen 1.en kauden. Joko sille päätyypille on selvinnyt, kuka sitä on vedättänyt? Vai ollaanko siellä asti vielä?
multitool kirjoitti:
Taisin joskus katsoa Noticen 1.en kauden. Joko sille päätyypille on selvinnyt, kuka sitä on vedättänyt? Vai ollaanko siellä asti vielä?
Olen nyt katsomassa toista kautta. Vielä ei ole tarkkaa tietoa kuka on vedättänyt mutta päätyyppi on jo tavannut yhden tyypin, joka on ollut mukana vedätyksessä. Päätyyppiä kiristetään tekemään erilaisia hommia toisen agentin kanssa, jota on muistaakseni myös vedätetty. Olen nähnyt toisen kauden kauan sitten.
Sarjaa on tehty yhteensä 7 kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei184131Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1261474- 961323
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli3131251Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi621202Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk721130- 451124
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253961- 86895
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?48838