Rakkaus on eri asia

heisulinvei

Minun mielepiteeni romantiikasta. Minusta rakkaus on sitä että ajattelet toista ja osoitat sen halein, suukoin, keität kahvin ennen kuin toinen herää tai jotain sellaista. Minusta romanttiikka on sitten sitä että tekee jotain älytöntä, typerää tai täysin tarpeetonta esimerkiksi kynttiläillallisia, kukkia/ lahjoja ihan tavallisina päivinä tai täyttää huoneesi kynttilöillä. Onko mielipiteeni täysin elokuvien "sumentama" vai onko muita jotka ovat samaa mieltä.

1

288

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • romanttinen faija

      Juuri tuollaisia typeriä tekoja minäkin haluan tehdä. :) On meitä muitakin samaa mieltä olevia. :) Tuohon aamutarjoiluun kun vielä lisäät kysymyksen, että haluatko kahvia vai teetä, niin jää elokuvat toiseksi! ;) Jos tuollaista olisi elokuvissa mies tajunnut kysyä, niin varmasti olisi häät pidetty jo seuraavana päivänä, ensi tai sitä seuraavan viikon sijasta! ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1308
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      96
      920
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      844
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      652
    6. 32
      645
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe