Kynsi ym studiot

Tyhmää snobbailua

Miksi tämä nykyinen snobbaileva liikkeiden nimeäminen?Miksi, hiuks ja kynsi ja ripsistudioita?Koska tulee jalkastudiot ja hammastudiot?Studio on tosin jonkinlainen valmistamo.Mutta silti näihin edellämainittuihin ja niitä tarjoaviin yrityksiin sopii edelleen paremminkin nimen jatkoksi-HOITOLA.
Ihan kuten ennenkin.Turhaa hienostelua ja muiden matkimista tälläiset, studiot.
Nimi kuulostaa ja tuntuu typerältä.

1

140

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nounoi

      Jokainen yrittäjä kai tekee omat ratkaisunsa. Kynsihoitola kuulostaisi mielestäni jotenkin vanhanaikaiselta ja siltä että sielä tehdään vain luonnonkynttä hoitavia palveluja. Rakennekynnet nyt on lisäkkeitä, proteeseja. lisäkkeitä. Vahvikkeita. Ei hoitoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      124
      1486
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      103
      1211
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1122
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      54
      1079
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      72
      773
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      766
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      746
    8. 34
      738
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      635
    10. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      629
    Aihe