Nyt olis tuki tarpeen!

nyt lähtee läskit kävelemää...

Olen TODELLA reilusti ylipainoinen nainen 155cm/135kg. Monen monta kertaa olen laihduttaa yrittänyt, mutta nyt vihdoin ja viimein AION ONNISTUA! Ainoa asia joka aikaisemmilla kerroilla on puuttunut, on kunnon tuki...jonkun joka ymmärtää mistä on kyse.

Eli nyt kyselisinkin, olisiko teitä muita samassa tilanteessa olevia tai samassa tilanteessa olleita, jotka ovat jo onnistuneet??

Kaipaisin päivittäistä tukea, neuvoa, jonkun jonka kanssa tätä elämäni suurinta projektia läpi viedä. Kiinnostaako ketään?? Ilmoitelkaa, niin vaihdellaan meiliosoitteita.

Tehdään yhdessä unelmista totta =)

ps. tahtoisin myös kuulla kokemuksia painonpudotuksista. Onko ketään yhtä "surkeassa" tilanteessa olevia/olleita kuin minä, eli jolla on yhtä paljon laihdutettavaa???

5

1108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt98kg

      moikka!mulla on kanssa aika iso urakka edessä...noin40kg.
      Pois on jo lähtenyt jaksan käydä jopa hölkkäämässä :)
      Pistä meili osottees jos haluut kirjotella

    • paljon edessä....

      Alkupaino 124.6ja pituutta 170. Tänä aamuna vaaka näytti 115.9 ja aikaa on kulunut 7 viikkoa...kyllä tämä tästä. Hirmuinen tahtotila päällä. Vihdoinkin!

      Tsemppiä vaan! Minulla tavoite on 75 kg ja tarkoitus olisi olla sen ensi kesänä johonkin aikaan....lopulla luulen :)

    • Akasha20

      Terve!
      Olen parikymppinen neitokainen ja aloitin laihduttamisen n. 7 viikkoa sitten,paino on nyt pudonnut 5,7 kiloa..Nykypaino 112,3 ja pituutta on 172cm.Olen ollut koko elämäni ylipainoinen ja yhtenä päivänä päätin että empäs ole enää kauaa..;)
      Kaipaisin myös päivittäistä tukea!
      Tässä on mailiosoitteeni jos kiinnostaa mailata

      [email protected]

      P.S.Toivottavasti otat yhteyttä;)

    • nyt lähtee läskit kävelemään

      Eli kaikki jotka on kiinnostuneet, niin postia osoitteeseen [email protected]
      Kaikenikäisiltä ja kokoisilta postia odottelen! =)

    • Ilmar

      Hieno päätös.
      Pitkäjänteisyyttä vaan, kyllä lähtee.

      Aseta itsellesi välitavoitteet, 5% painosta ensin ja sitärataa.

      Voimia jaksamiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      90
      4219
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3203
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      939
    6. 134
      931
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe